دوشنبه ٠٦ تير ١٤٠١
اخبار > برای شکست کرونا از ساده انگاری بیماری دوری کنید


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٨٤٠٣ 

 تاریخ:دوشنبه ٢٥ بهمن ١٤٠٠ 


برای شکست کرونا از ساده انگاری بیماری دوری کنید

فرماندار شهرستان قشم گفت: سرعت انتشار سویه اُمیکرون، بسیار بالاست و باید با پرهیز از ساده انگاری خطر و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی مقابل بیماری قرار گیریم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمد حسینی در جلسه ستاد کرونای این شهرستان، اظهار داشت: برای پیشگیری از اعمال محدودیت‌های سفر به قشم که موجب ضرر و زیان به همه فعالان اقتصادی می‌شود، همه باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا را به صورت کامل رعایت کنیم. 
 
او افزود: ماه‌های پایان سال و به ویژه تعطیلات نوروزی، مهم‌ترین زمان درآمدزایی مشاغل در قشم است و همه فعالان اقتصادی باید در زمینه رعایت پروتکل‌ها به عنوان همیاران ستاد کرونای این شهرستان، مشارکت کنند.
به گفته رئیس ستاد کرونای شهرستان قشم، مسئولان مجتمع‌های تجاری، بازارها و فروشگاه‌های مختلف عرضه‌کننده نیاز مردم، با خودداری از ارائه خدمات به افراد بدون ماسک، می‌توانند آنان را مجبور به رعایت وظایف اجتماعی خود کنند.
فرماندار شهرستان قشم ادامه داد: ضد عفونی کردن نقاط مورد نیاز در مراکز تجاری و اقتصادی تا بازگشتن به شرایط سالم زندگی باید به صورت مستمر انجام شود. 

رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا همچنین تاکید کرد: آئین‌های جشن و عزا تا پایان پیک ششم کرونایی، تنها در فضای باز و با کمترین تعداد، فقط با حضور افراد درجه یک خانواده‌ها قابل برگزاری است و از تجمعاتی که بهداشتی در آن رعایت نشود، جلو گیری خواهد شد.
او با یادآوری آمار بالای مرگ و میرهای ناشی از شیوع کرونا در قشم از ابتدا تاکنون، ادامه داد: کسانی که به هر دلیلی از تزریق واکسن کرونا خودداری کرده‌اند هرچه زودتر با هدف سلامت جان خود و دیگران با مراجعه به مراکز تزریق واکسن نسبت به وظیفه اجتماعی خود اقدام کنند.
محمد حسینی با اعلام اینکه ستاد کرونای کشور تزریق واکسن برای افراد 5 سال تا 12 سال را ضروری اعلام کرده است، از خانواده‌هایی که دارای کودکان سنین مذکور خواست برای تزریق واکسن فرزندانشان به مراکز واکسیناسیون شهرستان، مراجعه کنند.

رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا در قشم همچنین تاکید کرد: جلسات ادارات و نهادها هم تا رسیدن به شرایط عادی باید با رعایت کامل پروتکل‌ها و در فضایی که هوا در آن جریان داشته باشد و با کمترین زمان ممکن برگزار شود.

محمد محمدحسینی گفت: مسوولان شناورهای مسافری در مسیر قشم به بندرعباس و هرمز هم برای حفظ سلامت مسافران باید از تهویه مناسب در زمان تردد استفاده کنند.
او اضافه کرد: مردم علائم سرماخوردگی را ناچیز نشمارند و بدانند نشانه‌هایی همچون آبریزش بینی، سرفه، تنگی نفس، خستگی در شرایط کنونی نشان از ابتلای فرد به اُمیکرون دارد و برای حفظ سلامت خود و دیگران باید شرایط قرنطینه را رعایت کنند.
بر اساس آخرین رنگ بندی هم اینک شهرستان قشم در وضعیت نارنجی کرونایی است.
شهرستان قشم شامل سه جزیره‌ قشم، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب ایران قرار دارد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.