دوشنبه ٠٦ تير ١٤٠١
اخبار > جمهوری اسلامی، کرامت را به قلب مجروح ایران بازگرداند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٨٩٦٥ 

 تاریخ:پنج شنبه ١١ فروردين ١٤٠١ 


جمهوری اسلامی، کرامت را به قلب مجروح ایران بازگرداند

فرماندار شهرستان قشم با بیان اینکه دوازدهم فروردین ۱۳۵۸ از اعیاد بزرگ ملی و اسلامی و یادآور یک رویداد تاریخی و فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی است، گفت: این روز ماندگار بهار جاودان مردم ایران زمین و موسمی است که کرامت انسانی را به قلب مجروح این سرزمین که پر از هجوم بیگانگان بود، برگرداند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمدحسینی افزود: هنوز از دل کوچه های تاریخ انقلاب صدای پرهیاهوی شکستن زنجیرهای بردگی سلطه ۲ هزار و ۵۰۰ ساله حکومت طاغوتی از سرزمین ایران در روز حماسه ساز ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ پس از گذشت چهل و سه سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شنیده می شود.
وی ادامه داد: مردم ایران که با عبور از دوران استبداد و ستم رژیم سلطنتی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ طعم شیرین پیروزی و استقلال را به اجابت دعای حضرت امام خمینی (ره) چشیده و از چنگال بردگی استعمار رهایی یافته بودند با تشکیل دولت موقت از سوی امام امت زمینه مهم ترین همه پرسی تاریخ ایران زمین را برای تعیین نوع حکومت در ایران فراهم کردند.
نماینده عالی دولت در شهرستان قشم اضافه کرد: در این برهه تاریخی از انقلاب نگاه های تمام دنیا به روزهای دهم و یازدهم فروردین ۱۳۵۸، آن هنگام که مردم با حضور در پای صندوق های رای می خواستند با استقرار نظام جمهوری اسلامی برای همیشه از غم های ظلمت ۲۵۰۰ ساله نظام سلطنتی، نجات یابند مات و مبهوت ماند.
فرماندار قشم توضیح داد: در روز ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ مردم این سرزمین پرگهر در مقابل نگاه ناباورانه دنیای غرب و شرق شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را سرودند و در این همنوایی به فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت کردند.
وی اظهار داشت: در این روز تاریخی و فراموش نشدنی دشمن از صعود به قله خیال و اوهام خود که تسلط دوباره بر این مرز و بوم ناکام ماند و این روز در امتداد راه پرپیچ و خم انقلاب نخستین روز طلوع حکومتی شد که ملت ایران برای استقرار یک نظام جمهوری رای دادند، نظامی که دارای قید بود و آن قید اسلامی بودن این جمهوری بود.
محمد حسینی یادآور شد: ملت ما این روزها و پس از ۴۳ ساله رشد و بالندگی در آغازین روزهای سال نو، ‌ روز جمهوری اسلامی را در حالی گرامی می‌دارد که همواره به مدد ایمان محکم و همت بلند خویش از کوران حوادث سخت و نفس‌گیر سربلند بیرون آمده ‌است.
وی تصریح کرد: این ملت سربلند و پیروز اکنون در مقطع بزرگی از تاریخ که جهان پرشور و شر در هر لحظه مانعی جدید بر سر راه توسعه و رسیدن او بر اوج قله‌های رفیع ترقی می‌تراشد، نستوه و استوار تنها بر تحقق آرمان‌های بلند انقلابی و اسلامی خویش چشم دوخته است./ ایرنا


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.