يکشنبه ٠٥ تير ١٤٠١
اخبار > ورود روزانه بیش از ۵۰۰ گردشگر نوروزی به جزیره لارک


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٨٩٦٦ 

 تاریخ:سه شنبه ٩ فروردين ١٤٠١ 


ورود روزانه بیش از ۵۰۰ گردشگر نوروزی به جزیره لارک

فرماندار شهرستان قشم از ورود روزانه بیش از ۵۰۰ گردشگر نوروزی به جزیره لارک خبر داد و گفت: ورود این تعداد مسافر موجب ایجاد رونق کسب و کار در این جزیره شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمد حسینی افزود: قلعه پرتغالی‌ها و ساحل رنگین کمان بیشترین بازدیدها را در این جزیره به خود اختصاص داده است.
او ادامه داد: میزان حضور میهمانان نوروزی در جزیره لارک از یک تا پنج روز ثبت شده که این امر باعث شد تا علاوه بر کمپ‌ پارک دهیاری و ۲ اقامتگاه بومگردی، ساکنان نیز خانه‌های خود را برای اقامت در اختیار گردشگران قرار دهند.
نماینده عالی دولت در شهرستان قشم اضافه کرد: پخت‌و پزهای محلی، بیرون‌برها و مغازه‌داران رونق و نشاطی امید بخش را در جزیره لارک رقم زده و شادی و رضایت در چهره و کلام ساکنان موج می زند.
محمد حسینی زمان تردد به جزیره لارک را در ساعت های ۸ و ۸:۳۰ صبح و ۱۶ و ۱۶:۳۰ عصر اعلام و اضافه کرد: با پیگیری فرمانداری و هماهنگی بنیاد علوی، تردد در ایام نوروز، همه روزه در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر برقرار است.

فرماندار قشم ضمن اعلام رضایت از رونق کسب و کار و معیشت ساکنان در ایام نوروز و رضایتمندی آنان از مشاغل ایجاد شده به دلیل ورود گردشگران، از بخشدار خواست تکمیل زیر ساخت‌ها را با جدیت و سرعت پیگیری کند.

محند حسینی در سفر به لارک از مرکز جامع سلامت روستایی این جزیره یکصد و پنجاه خانواری هم بازدید و پس از بازدید نقاط مختلف این جزیره با مردم دیدار و گفت و گو کرد.
بازدید بدون تشریفات فرماندار شهرستان قشم از جزیره لارک با همراهی محمد جهین بخشدار مرکزی و وحید جابری بخشدار حرا شهرستان انجام شد.
جزیر لارک با ۷۷ کیلومتر مربع وسعت و ۴۲۱ نفر جمعیت، در فاصله ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی قشم و در دهانه تنگه هرمز قرار دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.