يکشنبه ٠٥ تير ١٤٠١
اخبار > پیام تبریک فرماندار قشم به مناسبت عید فطر


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٣٨٥ 

 تاریخ:سه شنبه ١٣ ارديبهشت ١٤٠١ 


پیام تبریک فرماندار قشم به مناسبت عید فطر

فرماندار شهرستان قشم با صدور پیامی حلول ماه شوال و عید سعید فطر را تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، متن پیام محمد محمد حسینی به شرح زیر است…

بسم الله الرحمن الرحیم

«اَللّهُ اَکْبَرُ اَللّهُ اَکْبَرُ لا اِلهَ اِلاّ اللّهُ وَاللّهُ اَکْبَرُ اَللّهُ اَکْبَرُ وَلِلّهِ الْحَمْدُ اَلْحَمْدُ لِلّهِ عَلی ما هَدینا وَلَهُ الشُّکْرُ علی ما اَوْلینا»

فطر پاداش فطرت های زلال مسلمانان از پس یک ماه روزه داری و جهد و جهاد برای قرب الهی است.

شوال فصل سبز بندگی است که شهد یک ماه طاعت و عبادت ارزانی کام مومنان روزه دار می شود.
عید سعید فطر،عید عاشقانی است که در برابرحق تعالی به شکرانه توفیق عبادت، سر بندگی فرو می آورند و با توسل به بارگاه کبریایی حضرت حق، خواهان منور ماندن دلهایشان به نور ایمان و معرفت می شوند.
سعادت سر بلندی در آزمون طاعت ماه صیام از شیرین ترین ایام زندگی است که یک بار دیگر نصیب برادران و خواهران ایمانی شده است.
توفیق درک فیوضات الهی در ماه میهمانی خدا، دستگیری از مستمندان، همسفرگی با مومنین در خوان های ساده ی گسترده در مساجد، تلاوت و تدبر کلام خدا و دقت و حساسیت نسبت به ادای واجبات، طاعات و مستحبات غنائم بی بدیل ماه میهمانی خدا است که استمرار آن حیات بخش اجتماع و درمان بسیاری از تنش های روانی و تنگناهای معیشتی، اجتماعی هم است.

اینجانب حلول ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر ، عید بشارت‏ های الهی را خدمت یکایک خواهران و برادران دینی ام در شهرستان قشم، تبریک می گویم و ازخداوند متعال، رستگاری، عزت و کرامت همگان را همراه با گسترش آرمان های متعالی دین مبین اسلام مسئلت دارم. امیدوارم حلاوت برپایی نماز عید فطر گوارای کام های معطر از جام رمضان شما مردم شریف و خدا جو باشد.

محمد محمد حسینی
فرماندار شهرستان قشم
۱۲/۲/۱۴۰۱ هجری شمسی مصادف با سی شوال ۱۴۴۳ هجری قمری


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.