جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
اخبار > مسوولان آماده پیشگیری از موج دوم حمله ملخ‌ها باشند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٠٧٧ 

 تاریخ:1398/03/28 


مسوولان آماده پیشگیری از موج دوم حمله ملخ‌ها باشند

 

 

 

 


فرماندار قشم گفت: با توجه به هشدارهای سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) مسؤولان برای پیشگیری از موج دوم حمله ملخ‌ها از آمادگی کامل برخوردار باشند.

علیرضا نصری روز سه شنبه در جلسه مدیریت بحران قشم افزود: خودروها و افراد مرتبط نیز شناسایی شوند و گروه‌های سم‌پاشی شکل بگیرد که به هنگام نیاز به صورت سریع آماده فعالیت شوند.

وی ادامه داد: اداره‌ها امکانات لازم را در اختر این طرح قرار دهند و نیروی انسانی لازم نیز از سوی منطقه آزاد در اختیار قرار گیرد.

فرماندار قشم اظهار داشت: با توجه به سمپاشی ها و احتمال بروز مسمومیت‌ها، شبکه بهداشت نیز برای همکاری آمادگی داشته باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: هوشیاری مسؤولان باعث شد که در موج اول حمله ملخ‌ها آسیبی متوجه قشم نشود.

نصری افزود: اقدامات پیشگیرانه از جمله بازرسی مستمر مراتع و دشت‌های شهرستان قشم باعث شد که به محض مشاهده ملخ، با سرعت عمل نسبت به سمپاشی اقدام شود.

وی ادامه داد: اگر این پیشگیری به صورت مستمر انجام نمی‌شد، امکان خسارت وجود داشت که با وجود بازرسی‌ها و آگاهی به موقع از آن جلوگیری شد.

فرماندار قشم تصریح کرد: مردم تا کنون همکاری خوبی داشتند که به پشتوانه حمایت مردمی در شهرستان، مشکل خاصی درباره با موضوع ملخ‌ها به وجود نیامد.

وی تاکید کرد: بازرسی و پیشگیری همچنان توسط دهیاران و سایر اداره‌ها به صورت ویژه انجام بگیرد تا با کنترل به موقع، شرایط از حالت عادی خارج نشود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد./ ایرنا


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.