شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٩
اخبار > بازدید فرماندار قشم و مقامات ملی، استانی از اسکله چند منظوره صیادی- گردشگری-تفریحی روستا دوستکو


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٣٧٦١ 

 تاریخ:پنج شنبه ٢٥ دی ١٣٩٩ 


بازدید فرماندار قشم و مقامات ملی، استانی از اسکله چند منظوره صیادی- گردشگری-تفریحی روستا دوستکو

فرماندار شهرستان قشم، همراه هیاتی متشکل از معاون وزیر راه و شهر سازی و نماینده مجلس شورای اسلامی از ظرفیت های اسکله صیادی-گردشگری روستای دوستکو بازدید کردند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری بعد از ظهر روز پنجشنبه با همراهی مهندس محمد راستاد معاون وزیر و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و دکتر منصور آرامی از اسکله صیادی-گردشگری روستا دوستکو بازدید کردند.

دهیار دوستکو با اشاره به ظرفیت های طبیعی گردشگری سایت جزیرتو، نقش دلفین و نزدیک بودن موج شکن دوستکو به صیدگاه نسبت به سایر موج شکن های جزیره ، راه اندازی اسکله صیادی- گردشگری را در افزایش اشتغال و رونق معیشت خانوار های روستایی بسیار اثر بخش ارزیابی کرد.

صالح قویدل در این باره اضافه کرد: تاکید و حمایت های فرماندار قشم و دستگاه های مسئول بر توسعه اشتغال و رونق پایدار با تکیه بر منابع و ظرفیت های محلی، موجب گسترش فعالیت های روستایی شده و بازدید امروز در جهت پیگیری و رایزنی های انجام شده برای سیستم برق رسانی و روشنایی اسکله- نصب اسکله شناور (پانتونی) تخلیه صید – اسفالت مسیر دسترسی صیادان به موج شکن و سایت گردشگری جزیرتو بطول ۳/۵ کیلومتر ، انجام شد.
حدود ۳۰۰ فروند قایق و ۴۰ فروند لنج صیادی در موج شکن دوستکو فعالیت دارند که صیادان از شهرقشم – درگهان و سایر روستاهای جزیره در این موج شکن فعالیت دارند و این موج شکن ظرفیت خوبی برای گردشگری و صیادی دارد که نیازمند زیر ساخت ، امکانات و تجهیزات اولیه برای اسکله و تعیین تکلیف جهت مدیریت و ساماندهی میباشد.
موج شکن مردمی دوستکو توسط گروه مهندسین شهدای خلیج فارس (ندسا ) اواخر سال ۹۶ به بهره برداری رسید و حدود ۲۱ هکتار میباشد.

روستای دوستکوواقع در ساحل جنوبی از توابع بخش حرا شهرستان قشم در ۵۰ کیلومتری مرکز بخش و ۱۲۵ کیلومتری مرکز شهرستان قرار گرفته، دارای ۷۰۰نفر جمعیت و ۱۸۸ خانوار است و بیشتر اهالی در حوزه های صیادی فعالیت دارند.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.