شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٩
اخبار > مسئولیت پذیری اجتماعی قشم را آبی کرد/ تثبیت وضعیت مستلزم ادامه همبستگی است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٣٧٩٦ 

 تاریخ:پنج شنبه ٢ بهمن ١٣٩٩ 


مسئولیت پذیری اجتماعی قشم را آبی کرد/ تثبیت وضعیت مستلزم ادامه همبستگی است

فرماندار شهرستان قشم گفت: همکاری اقشار مختلف، صنوف و مسئولان موجب کنترل بیماری کرونا و آبی شدن وضعیت شهرستان شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در جلسه روز چهارشنبه ستاد مدیریت بیماری کرونای این شهرستان اظهار داشت: عادی انگاری و بزرگنمایی ۲ لبه یک تیغه است که اگر از آن پرهیز نشود جامعه را به شدت دچار آسیب می‌کند.
او افزود: ارائه آمار صحیح ورود به شهرستان، نکته مهمی است که لازم است مسوولان مرتبط با دقت نظر از بروز نگرانی در بین مردم و تضییع حق صاحبان مشاغل جلوگیری کنند.
فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان قشم تصریح کرد: خوش خیالی آفت کار است و هرگز نباید شرایط را عادی تصور کنیم.
دکتر نصری ادامه داد: از سوی دیگر بزرگنمایی و سیاهنمایی نیز علاوه بر وارد کردن ضرر، موجب ناامیدی و رها شدن کار توسط برخی بخش‌هایی خواهد شد.
او تصریح کرد: وضعیت حاضر نتیجه تعامل و همدلی مجاهدانه مردم، صنوف و مسوولان است و یقین داریم جدایی و متهم کردن یکدیگر موجب تضعیف کار می‌شود.
فرماندار شهرستان قشم گفت: در قبال معیشت بخش گسترده‌ای از مردم که در یک سال اخیر حتی در تعطیلی مشاغل خود پیشگام بوده‌اند مسوول هستیم و از این رو هرگونه اقدامی نیازمند جامع‌نگری است.
نصری بیان کرد: همانگونه که صنوف برای قطع زنجیره انتقال بیماری در مقطعی به تعطیلی اختیاری روی آوردند، اکنون که در شرایط مساعد قرار گرفته‌ایم نیز همه وظیفه داریم با رعایت بهداشت و زدن ماسک شرایط تثبیت وضعیت را محقق سازیم.
وی با تاکید بر اینکه همواره تابع سیاست‌های ستاد استانی و ملی مدیریت کرونا هستیم، اظهار داشت: خروج از وضعیت قرمز، نارنجی و زرد بیانگر اثربخشی اقدامات و پدید آورنده تجربه‌ای است که باید از آن در مسیر حفظ سلامت عمومی و بازگشت به زندگی از آن بهره برد.
فرماندار شهرستان قشم یادآور شد: استفاده از ظرفیت رسانه‌ای و فضای مجازی برای آگاهی بخشی، حفظ شیوه‌نامه‌ها توسط آحاد جامعه و انجام امورات و فعالیت‌ها با توجه به احتمال خطر کرونا، مطلوب‌ترین راهکار در شرایط کنونی است.
نصری ادامه داد: انجام غربالگری در سطح شهرستان، نمونه‌گیری از مسافران خارجی و ارائه گزارش به صورت هفتگی باید با جدیت در دستور کار باشد.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.