دوشنبه ٣١ خرداد ١٤٠٠
اخبار > سفر به قشم ممنوع شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٤٩٣٢ 

 تاریخ:يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ 


سفر به قشم ممنوع شد

فرماندار شهرستان قشم گفت: سفر به قشم با توجه به وضعیت قرمز کرونایی ممنوع است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری افزود: این ممنوعیت بر اساس تصمیم ستاد کرونای استانی گرفته شده است و تا بهبود شرایط شیوع بیماری ادامه دارد.

او افزود:گروه‌های صنفی ۱و۲ با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مجازند به فعالیت بپردازند.

رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان قشم تصریج کرد: این تصمیم برای کمک به اصناف به عنوان یکی از اقشار آسیب پذیر در ایام شیوع ویروس کرونا گرفته شده است و لازم است با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به سلامت خود و جامعه کمک کنند.

او تاکید کرد: بازرسی و کنترل اصناف با سختگیری بیشتری صورت می‌گیرد و اصناف متخلف به مدت سه هفته تعطیل می‌شوند.

رسانه‌ها برای پیشگیری از شیوع کرونا در تعطیلات عید فطر وارد عمل شوند
فرماندار قشم گفت: اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی با ایجاد کارزارهای تبلیغاتی، مردم را به خانه نشینی در تعطیلات عید فطر تشویق کنند.
وی افزود: فعالان و اصحاب رسانه با ایجاد جریان رسانه‌ای، از شیوع این ویروس در آیین‌های عید سعید فطر جلوگیری کنند.
نصری ادامه داد: آیین‌های عید فطر به عنوان یکی از سنت‌های زیبا و ماندگار مردم جزیره قشم است اما به دلیل امکان شیوع ویروس در تجمعات و مراسم دورهمی، لازم است از برگزاری آن خودداری کنند تا شاهد ایجاد موج جدید شیوع بیماری نباشیم.
وی تصریح کرد: دید و بازدید مجازی و انفاق سفره‌های کریمانه عید فطر برای دستگیری از نیازمندان، علاوه بر افزایش برکات و خیرات ماه مبارک رمضان، مهم ترین راه قطع زنجیره بیماری و نجات جان عزیزانمان است.
رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان قشم تاکید کرد: ستاد استانی کرونا با برگزاری نماز عید سعید فطر در فضای باز و با جمعیت محدود موافقت کرده است که لازم است همه دستورالعمل‌های برگزاری آن مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.