چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩
اخبار > اقدامات پیشگیرانه بروز بیماری لکه سفید در مزارع قشم در حال اجرا است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٨٤٤ 

 تاریخ:1398/08/04 


اقدامات پیشگیرانه بروز بیماری لکه سفید در مزارع قشم در حال اجرا است

برای پیشگیری از بروز و شیوع بیماری لکه سفید اقدامات پایش و مراقبت در همه مزارع پرورش میگو سطح شهرستان قشم اجرایی گردیده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، روز شنبه مدیر کل دامپزشکی هرمزگان و رئیس این اداره در شهرستان با حضور در دفتر علیرضا نصری گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در خصوص پیشگیری از بروز بیماری لکه سفید در مزارع قشم، ارائه نمودند. نصری با اشاره به مشاهده بیماری لکه سفید در برخی مزارع پرورش میگو استان بر لزوم انجام اقدامات مناسب در جهت پیشگیری از انتشار ویروس به شهرستان قشم تاکید کرد. فرماندار شهرستان قشم، اطلاع رسانی صحیح، ارائه آموزش های لازم، و نظارت و پایش مستمر را ضروری بر شمرد. رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قشم هم در بخش نخست این نشست، اطلاع رسانی دقیق و ارائه توصیه های بهداشتی به مدیران مزارع‌، پرهیز از رفت و آمد های غیر ضروری بین مراکز و فعال نمودن حوضچه های ضد عفونی در ورودی سایت ها را از جمله اقدامات اولیه انجام گرفته عنوان داشت. امین درا افزود: هفت مزرعه پرورش میگو در شهرستان فعالیت دارند. او تصریح کرد: مساحت مزارع میگو شهرستان ۲۰۰ هکتار است که در سال جاری حدود ۵۰۰ تن میگو در مرحله اول برداشت شده و در حال حاضر ۴۰ میلیون لارو ذخیره سازی گردیده که تا پایان سال برداشت می شود. در این دیدار همچنین بر لزوم همکاری و انجام اقدامات عملی جهت توسعه ساختمان فنی و قرنطینه دامپزشکی شهرستان با توجه به افزایش فعالیت های این حوزه تاکید گردید.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.