دوشنبه ٣١ خرداد ١٤٠٠
اخبار > شیب تند کرونا در قشم با رعایت قوانین بهداشتی کُند می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٤٧٢٧ 

 تاریخ:سه شنبه ٣١ فروردين ١٤٠٠ 


شیب تند کرونا در قشم با رعایت قوانین بهداشتی کُند می‌شود

فرماندار شهرستان قشم گفت: شیب تند کرونایی و وضعیت قرمز این ویروس مهلک در قشم را با رعایت قوانین بهداشتی و پرهیز از عادی انگاری و سهل انگاری باید کُند کنیم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در نشست ستاد کرونای این شهرستان که در سالن فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: عادی‌انگاری و ساده انگاری مهمترین دلیل شیب تند کرونایی در قشم است که با فرهنگ سازی و کمک مردم و رسانه ها باید آن را کنترل و با تغییر جهت به سوی کُند شدن هدایت کنیم.


وی ادامه داد: قوانین شرایط قرمز کرونایی غیرقابل تغییر است و زمانی که اعلام می‌شود شرایط شهرستان قرمز است همه باید بدانیم به غیر از مشاغل ضروری بقیه مشاغل در مدت زمان اعلام شده تعطیل خواهند بود.


به گفته رئیس ستاد شهرستانی کرونا در قشم، همه دستگاه‌ها، نهادها، شرکت‌ها، سالن‌های ورزشی، مجتمع‌های تجاری و خدماتی، بنادر و اسکله‌ها، فرودگاه و ...  باید یک ستاد کرونا داشته باشند و با کسب اطلاعات مربوط به شرایط ویژه کرونایی بدانند در شرایط نارنجی و قرمز چه اقداماتی باید انجام دهند و دلیلی ندارد ستاد کرونای شهرستان با هر تغییر وضعیت ویژه کرونایی با دستگاه‌های مختلف نامه نگاری کند.


وی با اعلام اینکه متاسفانه زمان خاصی را برای رهایی از کرونا نمی‌‌توان تصور کرد، افزود: در چنین شرایطی همه باید با قوانین ستاد ملی کرونا آشنا باشیم و با رعایت دقیق آن به سهم خود از گسترش این بیماری مهلک جلوگیری نماییم.


نصری همچنین گفت: برای اجرای دوباره طرح ملی و موفق حاج قاسم سلیمانی در قشم باید همه بسیج شویم و با شناخت جامعه هدف، رنگ کرونایی شهرستان را به سمت آبی و سفید ببریم.


کادر درمان را بیش از پیش درگیر نکنیم  


فرماندار قشم با تقدیر از خدمات کادر درمان این شهرستان در بخش کرونایی، افزود: تست گیری، بستری کردن و رسیدگی به مبتلایان و درمان آنان و نظارت بر قرنطینه مهمترین مسایل مربوط به ویروس کرونا است که توسط کارد درمان به خوبی  انجام می‌شود و انصاف نیست با بی‌تدبیری‌ها و ساده انگاری‌ها مشکلات کادر درمان را افزایش دهیم.


وی گفت: با احترام به قوانین ستاد ملی کرونا، به سلامت فردی و اجتماعی محل زندگی خود کمک کنیم و با این روش می‌توانیم کادر درمان را از درگیر شدن بیشتر با مسائل کرونایی یاری نماییم.


رئیس ستاد شهرستانی کرونا در قشم با تاکید بر اینکه تجمعات در هر شکلی در زمان وضعیت قرمز ممنوع است، ادامه داد: نمازهای جمعه مردم شیعه و اهل سنت قشم در شهرها و بسیاری از روستاها در شرایط قرمز کرونایی برگزار نشد که باید از امامان جمعه تقدیر شود اما متاسفانه در چندین روستا هم با عبور از خط قرمز قوانین ستاد ملی کرونا، نماز جمعه برگزار شد که برای رسیدگی به این تخلفات دستور لازم صادر شده است.


به گفته وی، تجمعات در وضعیت قرمز ممنوع است و این باید برای همه جا بیفتد و بدانند تجمع در عروسی‌ها، برنامه‌های ورزشی، آیین‌های عزا، مهمانی‌ها، فعالیت‌های اقتصادی و ... ممنوع است و اگر این مسائل رعایت نشود متخلفان با قانون سرو کار خواهند داشت.


دکتر نصری یادآور شد: زمانی که تعطیلی اعلام می‌شود همه مشاغل باید تکریم کنند اگر چند تا مغازه بی‌توجه به موقعیت خطرناک شهرستان اقدام به باز نمودن کسب و کار خود کنند، این برای مردم موجب ذهنیت منفی می‌شود و بازرسان ویژه ستاد کرونا با حمایت دستگاه قضای شهرستان باید با متخلفان برخورد نمایند.


 آمار بستری‌ها و فوتی‌های فروردین در قشم نگران کننده است 


وی با اشاره به سه رقمی شدن آمار فوتی‌های ویروس کرونا در قشم، افزود: متاسفانه آمار بستری‌ها، تست‌های مثبت و نهایتاً فوتی‌های ناشی از کرونا در قشم آمار نگران کننده‌ای است و نشان از رعایت نشدن دقیق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا دارد.


فرماندار قشم تصریح کرد: تنها راه کاهش روند فعلی و رهایی، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد ملی کروناست.

 سلامت مردم اولویت اول ستاد کروناست 


وی با تاکید بر اینکه سلامت مردم اولویت اول ستاد ملی کرونا است، افزود: برای ارتقای سلامت مردم و کاهش مرگ و میرهای ناشی از کرونا با هیچ کس تعارف نداریم.


رئیس ستاد شهرستانی کرونا در قشم، گفت: کرونا هم با هیچ کس تعارف ندارد و افراد بی توجه به قوانین ستاد ملی کرونا بیش از دیگران در معرض ابتلا هستند و چنین افرادی هم جان خود را به خطر می‌اندازند و هم جان دیگران را به همین دلیل همه موظف‌ایم افراد خاطی را برای رعایت پروتکل‌ها تشویق نماییم و در صورت تکرار خلاف قوانین ستاد کرونا، با آنان براساس قانون رفتار شود.


وی در مورد باشگاه‌های ورزشی بخش خصوصی هم گفت: اینگونه مراکز ورزشی هم دقیقاً باید به قوانین ستاد ملی کرونا پایبند باشند و در زمان ممنوعیت فعالیت دست از کار بکشند تا فرزندان مردم گرفتار ویروس مهلک کرونا نشوند.


دکتر نصری تاکید کرد با رعایت دقیق دستورالعمل‌ها و بالا بردن حساسیت‌ها برای رعایت قوانین و مقررات ویژه کرونایی، می‌توانیم شرایط بهتر زندگی را برای خود و دیگران فراهم کنیم.

شهرستان قشم متشکل از سه جزیره قشم، لارک و هنگام با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب ایران قرار دارد./ تسنیم

برای مشاهده تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید
http://qeshm-far.ir/%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%b4%d9%85-%d8%b4%db%8c%d8%a8-%d8%aa%d9%86%d8%af-%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%82%d8%b4%d9%85-%d8%a8%d8%a7-%d8%b1%d8%b9/


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.