دوشنبه ٣١ خرداد ١٤٠٠
اخبار > خیران قشمی از طریق فضای مجازی به آیین گلریزان دعوت می‌شوند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٤٨٢١ 

 تاریخ:پنج شنبه ٩ ارديبهشت ١٤٠٠ 


خیران قشمی از طریق فضای مجازی به آیین گلریزان دعوت می‌شوند

فرماندار شهرستان قشم بر اهمیت برگزاری آیین ارزشمند گلریزان در شرایط سخت کرونایی و اطلاع رسانی گسترده از طریق فضای مجازی تاکید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نثری در دیدار رییس بازداشتگاه این شهرستان با وی که در دفتر فرمانداری برگزار شد، با اشاره به سابقه برگزاری آبین گلریزان در ماه های مبارک رمضان اظهار داشت: خانواده زندانیان، چشم‌انتظار اقدام خیران برای رهایی سرپرست یا یکی از اعضای خانواده خود هستند تا با مهر آنان کانون خانواده‌شان گرم شود.

او ادامه داد: شرایط کرونایی حاکم بر جامعه مانع از برپایی آیین‌های حضوری در این امر خداپسندانه است و انتظار است کسانی که توانایی مالی دارند و خیران شهرستان قشم همچون گذشته با همت بلند خود شرایط آزادی زندانیان در بند را در ماه نزول قرآن فراهم کنند.

فرماندار قشم گفت: استفاده حداکثری از فضای مجازی برای برگزاری غیر متمرکز آیین گلریزان بسیار مهم و حائز اهمیت است و امید می‌رود با توجه به برگزار نشدن این آیین در سال گذشته به دلیل مواجه با وضعیت کرونایی، امسال با همت بیشتر خیران و آزاد شدن همه زندانیان جرایم غیر عمد، جبران شود.

او با تاکید بر اینکه به سهم خود در این کار ارزشمند و تاثیرگذار شرکت خواهد کرد، همچنین از مدیران دستگاه‌های اجرایی، بخشداران، شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی خواست با مشارکت در این امر خداپسندانه و دعوت از افراد توانمند در بازسازی کانون خانواده زندانیان و پیشگیری از آسیب و بحران‌های خانوادگی و اجتماعی شهرستان قشم، سهیم شوند.

دکتر نصری تاکید کرد: با اطلاع رسانی گسترده مجازی و تهیه برنامه‌های منطبق با واقعیات این حوزه، می توان نظر خیران را به سوی خانواده زندانیانی که از بد حادثه دچار گرفتاری شده اند جلب کرد.
رییس بازداشتگاه شهرستان قشم هم در بخش نخست دیدار با فرماندار گفت: سال گذشته به علت انتشار ویروس کرونا و پرهیز از تجمع که موجب نگرانی‌ها بود، آیین گلریزان برگزار نشد و امسال تصمیم گرفتیم با مسوولان، خیران و صاحبان سرمایه تماس گرفته و با دستگاه کارتخوان خدمت آنان رسیده به هر مقدار که مایل باشند کمک‌های آنان را دریافت کنیم.

حسن مرتضوی اعتبار مورد نیاز برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان را رقمی افزون بر ۵۵۰ میلیون تومان ذکر کرد.
شهرستان قشم متشکل از سه جزیره قشم، لارک و هنگام به عنوان یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان به حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب ایران واقع شده است.
برای مشاهده تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید

http://qeshm-far.ir/%d8%ae%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%b4%d9%85%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b7%d8%b1%db%8c%d9%82-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%a2%db%8c%db%8c%d9%86-%da%af%d9%84/


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.