دوشنبه ٣١ خرداد ١٤٠٠
اخبار > افراد بالای 75 سال برای دریافت واکسن کرونا به مراکز درمانی مراجعه کنند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٤٩٣٣ 

 تاریخ:شنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠٠ 


افراد بالای 75 سال برای دریافت واکسن کرونا به مراکز درمانی مراجعه کنند

فرماندار شهرستان قشم گفت: افراد بالای 75 سال ساکن شهرستان قشم، برای تزریق واکسن کرونا به نزدیک‌ترین مرکز درمانی محل زندگی خود مراجعه کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا دکتر نصری افزود: مراجعه به موقع به مراکز و دریافت واکسن به ریشه‌کنی و حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه کمک می‌کند و لازم است طبق زمانبندی اعلامی، افراد در مراکز درمانی حاضر شوند.
او تاکید کرد: یکی از بهترین روش‌های کنترل این بیماری دریافت واکسن به موقع و واکسینه شدن بیش از 70 درصد مردم است و این امر مسوولیت اجتماعی افراد را در دریافت به موقع نشان می‌دهد.
رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گزارش مدیر شبکه بهداشت و درمان مبنی بر چند مورد کک و کنه گزیدگی در برخی روستاهای
شهرستان گفت: انتقال این حشرات به انسان به عنوان بیماری مشترک انسان و دام بررسی شد و دستورات لازم در ایمن مورد صادر شده است.
دکتر نصری افزود: ورود دام قاچاق به دلیل نبود نظارت بهداشتی و سلامتی باعث شیوع بیماری‌های متعدد مشترک می‌شود که تب کریمه کنگو یکی از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است در سال‌های گذشته موجب وقوع دو مورد فوتی در شهرستان شد.

او ادامه داد: برای جلوگیری از این قبیل مشکلات، نیروی دریابانی به شدت از ورود دام غیرمجاز به جزیره جلوگیری کرده و جهاد کشاورزی، دامپزشکی و دیگر مراجع مسوول، بر روند تامین و توزیع گوشت نظارت کنند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.