شنبه ١١ تير ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته ملی جمعیت


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٩٥٢١
تاریخ:شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠١


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته ملی جمعیت

استاندار هرمزگان در پیامی، هفتە ملی جمعیت را گرامی داشت و بر اهمیت جوانی جمعیت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
خانواده نهادی بنیادی و سنگ بنای جامعه است و هفته ملی جمعیت با شعار "ایران جوان بمان" از امروز آغاز شده است تا توجه همگان به مقوله افزایش و جوانی جمعیت، جلب گردد.
 
رشد و پیشرفت هر جامعه‌ای نیازمند حضور جوانان سالم در عرصه‌های مختلف است، زیرا نیروی جوان و فعال در اقتدار ملی نقش دارد و می‌تواند یک کشور را به اهداف کلانش برساند.
 
اکنون که به دنبال کاهش رشد جمعیت، تبیین سیاست‌های جمعیتی در کشور انجام شده است، وزارت بهداشت در این راستا مجموعه‌ای از تدابیر و برنامه‌ها در حوزه جمعیت و خانواده در دستور کار دارد که باید با همکاری و همت ویژه دیگر دستگاه‌ها و نهادهای دولت، به نحو مطلوب اجرایی گردد.
 
همچنین با توجه به اهمیت فرهنگ‌سازی در بحث جوانی جمعیت، باید با بهره‌گیری مناسب از هفته ملی جمعیت در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و پیشبرد سیاست‌های کلان جمعیتی، گامی موثر برداریم.
 
برای عبور از بحران سالخوردگی جمعیت، تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید همیار و همراه دانشگاه علوم پزشکی باشند و وظیفه خود را در زمینه جوانی جمعیت انجام دهند تا با تلاش‌هایی که می‌شود، رویکرد فرزندآوری در جامعه اصلاح گردد و این وظیفه همه ماست و همگی باید در این راستا جهادگونه عمل کنیم تا شاهد پویایی و شادابی و جوانی جمعیت کشور باشیم.
 
امیدوارم با تلاش جدی و مستمر در همه سطوح، از تبعات ناگوار ناشی از پیرشدن جمعیت پیشگیری شود و با افزایش جمعیت جوان و سالم، این سرمایه بزرگ انسانی حفظ گردد و با "ایرانِ جوان" آینده بهتری برای کشور عزیزمان رقم بخورد.
 
مهدی دوستی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٩٥٢١
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/04/11
بازدید امروز: 4758 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 8972314 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 3