چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > هرمزگان ظرفيت بسيار خوبي در زمينه پرورش ميگو دارد/سياست اقتصاد دريامحور در هرمزگان در حال پيگيري است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٥٦٥٢

تاریخ:1396/06/04


استاندار هرمزگان:
هرمزگان ظرفيت بسيار خوبي در زمينه پرورش ميگو دارد/سياست اقتصاد دريامحور در هرمزگان در حال پيگيري است

استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان ظرفيت بسيار خوبي در زمينه پرورش ميگو دارد و سياست اقتصاد دريامحور با توجه به ظرفيت هاي هرمزگان در اين استان در حال پيگيري است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در بازديد از روند احداث سايت پرورش ميگوي شور دوم در شرق بندرعباس با بيان اينكه سياست اقتصاد دريامحور با توجه به ظرفيت هاي هرمزگان در اين استان در حال پيگيري است، عنوان كرد: هرمزگان ظرفيت بسيار خوبي در زمينه پرورش ميگو دارد و در اين راستا امروز از روند احداث مزرعه پرورش ميگوي شور دوم در بندرعباس بازديد داشتيم.

وي ادامه داد: اين مزرعه 800 هكتار است كه فاز اول آن در 400 هكتار اجرايي مي شود و هم اكنون فاز نخست آن 50 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

استاندار هرمزگان افزود: در اين بازديد به همراه جمعي از مديران استان مسائل و مشكلات اين مزرعه پرورش ميگو مورد بررسي قرار گرفت و قرار شد مشكل تامين آب شرب آن با صدور مجوز حفر چاه رفع شود و همچنين اقدامات لازم جهت تامين برق و آسفالت و بهسازي جاده دسترسي اين مزرعه صورت گيرد.

جادري اظهار داشت: تسهيلات بانكي در نظر گرفته شده براي اين پروژه 40 ميليارد تومان است كه قرار شده توسط بانك كشاورزي پرداخت شود و سرمايه گذار پروژه نيز تاكنون اعتبارات خوبي را براي اجراي آن هزينه كرده است.

وي گفت: اميدواريم با تامين موارد مورد نياز تا پايان سال جاري و ريختن لارو ميگو شاهد بهره برداري از بخشي از اين مزرعه تا پايان سال جاري باشيم.

مديركل شيلات هرمزگان نيز در اين بازديد با بيان اينكه 10 سايت پرورش ميگو شامل هشت هزار هكتار در هرمزگان در مدار توليد قرار دارد، تصريح كرد: براساس مجوزهاي صادر شده نيز هشت هزار هكتار مزرعه پرورش ميگوي ديگر نيز در استان در حال احداث است.

پرويز محبي با اشاره به سايت پرورش ميگوي شور دوم در بندرعباس نيز بيان داشت: تاكنون سرمايه گذار پروژه 11 ميليارد تومان در اين پروژه هزينه كرده و مجموع هزينه هاي آن 60 ميليارد تومان برآورد شده است.

وي گفت: اين سايت پرورش ميگو شامل 10 مزرعه است كه هركدام آنها 26 استخر دارند و ظرفيت توليد دو هزار تن ميگوي پرورشي را دارد.

مديركل شيلات هرمزگان خاطرنشان كرد: احداث اين سايت پرورش ميگو براي 300 نفر به صورت مستقيم اشتغالزايي مي كند.

شماره خبر : ٥٦٥٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.