يکشنبه ٠٥ تير ١٤٠١
اخبار > آغاز طرح تکمیلی واکسن فلج اطفال در قشم/افزون بر 21 هزار کودک واکسینه می‌شوند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٨٠٩٦ 

 تاریخ:يکشنبه ٣ بهمن ١٤٠٠ 


آغاز طرح تکمیلی واکسن فلج اطفال در قشم/افزون بر 21 هزار کودک واکسینه می‌شوند

فرماندار شهرستان قشم از آغاز طرح تکمیلی واکسن فلج اطفال در این شهرستان در دو نوبت 4 روزه خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمدحسینی با اعلام این مطلب، گفت: 21 هزار و 116 کودک زیر پنج سال قشمی با حضور نیروهای منتخب، نوبت تکمیلی واکسن فلج اطفال را دریافت می کنند.

او بر ضرورت اطلاع رسانی گسترده از سوی بخشداران، شهرداران و دهیاران برای اجرای کامل این طرح در شهرستان قشم به ویژه در محلات پر خطر، تاکید کرد.

به گفته فرماندار شهرستان قشم، همکاری دستگاه‌های مسوول، اطلاع رسانی گسترده و تذکر اهمیت موضوع به خانواده‌ها برای حضور به موقع در مراکز جامع سلامت، پایگاه های بهداشتی و خانه‌های بهداشت باید مورد توجه قرار گیرد.

رییس شورای سلامت شهرستان قشم هشدارداد: امکان چرخش ویروس وحشی فلج اطفال با توجه به حضور اتباع بیگانه در شهرستان وجود دارد و هیچ خانواده دارای کودک هدف واکسن، نباید از مشارکت در طرح غفلت کند.
در این برنامه پس از خوراندن قطره واکسن به چند خردسال زیر پنج سال، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان در سخنان کوتاهی گزارشی پیرامون اجرای طرح ارائه کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم در ابتدای سخنان خود یادآوری کرد: فلج اطفال در دنیا ریشه کن شده و تنها دو کشور همسایه ایران ( افغانستان و پاکستان) درگیر این بیماری هستند.

حمید رضا بهزادی در ارتباط با اجرای این طرح، گفت: 9 محله در شهر قشم، 5 محله در شهر درگهان و 6 محله در شهر سوزا به عنوان محلات پر خطر شناسایی و توسط تیم‌های تعیین شده به صورت خانه به خانه واکسیناسیون بر روی کودکان هدف انجام می‌شود.

او با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن 44 هزار و 458 خانوار در این طرح، اظهار داشت: 18 هزار و 134 کودک زیر 5 سال ایرانی و دو هزار و 982 کودک زیر 5 سال غیر ایرانی، جمعیت هدف این طرح هستند .

شایان ذکر است؛ مرحله نخست این طرح از دوم بهمن ماه و به مدت چهار روز تا پنجم همین ماه علاوه بر مراکز جامع سلامت در 44 خانه بهداشت روستایی و 7 پایگاه بهداشتی ادامه دارد و مرحله دوم طرح هم از 30 بهمن تا سوم اسفند اجرا خواهد شد.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.