يکشنبه ٠٥ تير ١٤٠١
اخبار > جزیره قشم تشنه حمایت، خدمت و نگاه ویژه در تمامی ابعاد است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٣٩٠ 

 تاریخ:چهارشنبه ١٤ ارديبهشت ١٤٠١ 


جزیره قشم تشنه حمایت، خدمت و نگاه ویژه در تمامی ابعاد است

فرماندار شهرستان قشم خطاب به معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: من به همه مسوولین که به این جزیره سفر می کنند، عرض می کنم به شهرستان تشنه خوش آمدید، اینجا شهرستانی تشنه حمایت، خدمت و نگاه ویژه در همه ابعاد است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمدمحمدحسینی روز چهارشنبه در شورای اداری شهرستان قشم که با حضور امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، اظهار داشت: جامعه شهرستان قشم، جامعه و اجتماع مردمان فهیم، شریف، غیور، صبور و سخاوتمند است.
وی ادامه داد: به برکت حضور نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ما در شهرستان قشم دارای یک حوزه اقتدار و امنیت پایدار هستیم که موجب افتخار و اطمینان خاطر همه قشموندان است.

فرماندار اضافه کرد: شهرستان قشم دارای یک منطقه آزادی است که همه می دانند گردش مالی فراوانی اینجا صورت می گیرد، اما در کنار این گردش مالی، یک گردش فرهنگی بسیار بالایی هم با تبادل فرهنگ های مختلف از تمام نقاط کشور صورت می گیرد و گردشگران در ایام مختلف به ویژه تعطیلات از سراسر ایران و نقاط مختلف دنیا به نگین خلیج فارس سفر می کنند.

محمدحسینی خطاب به معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیح داد: با توجه به گردش فرهنگی بالایی که در جزیره قشم انجام می شود، لازم است که یک بودجه مختص حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را که مرتبط با حوزه فعالیت بنیاد شهید است برای این شهرستان به صورت ویژه دیده شود و روی این موضوع باید کار کرد.
وی گفت: البته حل مشکلات شهرستان قشم کاری فردی نیست، بلکه اقدامی جمعی است او در همین ارتباط از پیگیری های امام جمعه شهرستان تقدیر کرد.
فرماندار قشم در حضور قاضی زاده هاشمی افزود: اگر اجازه بفرمایید مطالبی را که جامعه ایثارگران شهرستان قشم در این جلسه عنوان کرد به صورت مصوبه شورای اداری عنوان کنم تا این مواد مصوب شود که ایجاد مرکز فرهنگی رفاهی ویژه خانواده معظم شهدا از سراسر کشور به همت و کمک منطقه آزاد قشم، اختصاص و واگذاری اراضی و زمین به خانواده های شهدا و پدر و مادرهای که از لیست های قدیمی جا مانده اند در اولویت قرار بگیرد.
وی اظهار داشت: جذب و بکارگیری فرزندان خانواده های معظم و معزز شهدا در منطقه آزاد قشم و صنایع که در شهرستان قرار دارند جزء مصوبات این جلسه شورای اداری باشد و بحث تبدیل وضعیت فرزندان شهدا که نیروهای قراردادهای هستند نیز در اولویت قرار بگیرند.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است. / ایرنا


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.