يکشنبه ٠٥ تير ١٤٠١
اخبار > نشست مشترک کمیسیون عمران مجلس با شهرداران شهرستان


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٤٦٧ 

 تاریخ:چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١ 


نشست مشترک کمیسیون عمران مجلس با شهرداران شهرستان

فرماندار شهرستان قشم با بیان این مطلب که نتیجه عملکرد شهرداران این شهرستان علاوه بر فعالیت این نهادها در بسیاری از حوزه ها معطل ابهامات قانونی است، بر ضرورت اصلاح و بازنگری برخی ابهامات و ایرادات قانونی تاکید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمدحسینی افزود: ماموریت ما در دولت آیت الله رییسی استفاده حداکثری از زمان و موقعیت به نفع مردم و گشایش مسیر پیشرفت، رفاه و رضایت مردم است.

نماینده عالی دولت در شهرستان قشم گفت: از جمله نخستین برنامه اقدامات فرمانداری بررسی، جمع بندی و پیگیری مسیرهای خدمت، رفع موانع و تمرکز روی ظرفیت ها بوده و بر همین اساس جلسات مشترک با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد برای دست یابی به تعامل به نفع شهرستان تشکیل شد.

او ادامه داد: پیگیری تشکیل جلسه با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بهره گیری از ظرفیت قوه قانونگذاری کشور به نفع مردم قشم را همزمان در ماه های گذشته پیگیری کردم که با حمایت نمایندگان مردم در مجلس محقق شد.

محمد حسینی اضافه کرد: جلسه مشترک نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس با حضور شهرداران و روسای شوراهای شهرهای شهرستان و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تشکیل و مسائل و مشکلات پیرامون حوزه اختیارات، مسوولیت ها و وظایف نهاد عمران شهری طرح و بررسی شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان قشم، نتیجه ابتدایی شامگاه گذشته را بررسی ابهامات و ایرادات قانونی حوزه شهری در طرح قانون شوراها عنوان کرد.

محمد حسینی در همین ارتباط اضافه کرد: مقرر شد شهرداران مسائل قانونی حوزه کاری خود را مکتوب به کمیسیون عمران مجلس ارسال کنند تا در طرح جدید قانون شوراها که به زودی در مجلس بررسی می شود، رسیدگی و گنجانده شود.

سازمان همیاری شهرداری های کشور ماشین آلات مورد نیاز شهرداری های قشم را تامین می کند

فرماندار شهرستان قشم گفت در جلسه مشترک معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و شهرداران، کمبودهای سخت افزاری حوزه عمران شهری مطرح و موافقت برای مساعد تامین ماشین آلات گرفته شد.

محمد حسینی گفت: محدودیت های درآمدی شهرداری ها به علت ابهامات قانونی یکی از مسائل شهرداری های شهرستان است که آنان را با محدودیت منابع برای تامین ابزار آلات مواجه کرده است.

او افزود: طرح مباحث با دکتر مهدی جمالی نژاد معاون وزیر و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های های کشور، دستورات لازم برای دریافت تجهیزات موتوری از طرف ایشان صادر شد.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.