اخبار > فرماندار قشم: استکبار جهانی، دشمن همیشگی اسلام و انقلاب است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٣٧٧ 

 تاریخ:جمعه ١٣ آبان ١٤٠١ 


فرماندار قشم: استکبار جهانی، دشمن همیشگی اسلام و انقلاب است

 

 

 

 


فرماندار قشم گفت: دنیای استکبار و سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار دشمن شماره یک و همیشگی اسلام و انقلاب است و هرگز دست از دشمنی خود بر نمی دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمدحسینی روز جمعه همزمان با سیزدهم آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط حضرت امام، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: یوم الله ۱۳ آبان ماه مظهر مقاومت، ایستادگی و اراده مقدس ملت ایران در عرصه استکبار ستیزی و یادآور حوادث سرنوشت سازی است که بر تارک آن مبارزه بی امان ایرانیان حق طلب و ظلم ستیز علیه امپریالیسم آمریکا می درخشد.
وی ادامه داد: تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه به دلیل اعتراض به معاهده ننگین کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳، کشتار وحشیانه دانش آموزان انقلابی به دست رژیم سفاک پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) در سال ۱۳۵۸ که «انقلاب دوم» نام گرفت، سه حادثه در مقاطع زمانی متفاوت اما به هم پیوسته است که دست پلید استکبار جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار در آنها نمایان است.
فرماندار قشم اضافه کرد: روز ملی مبارزه با استکبار جهانی فرصتی است تا ماهیت ضدبشری و دروغین آمریکا را به نسل های کنونی و جهانیان نشان دهیم و در مقابل دنیای استکبار و دشمنان نظام اسلامی بایستیم.
محمدحسینی با اشاره به اینکه یوم الله ۱۳ آبان ماه یادآور به صدا در آمدن زنگ پایان دوران نظام سلطه و استکبار در جهان است گفت: ایران اسلامی با ایستادگی و مقاومت در برابر خواسته های آمریکا موجب شده است که سایر کشورهای جهان نیز به ماهیت پوچ و پوشالی آمریکا پی ببرند.
وی یادآور شد، با تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، بت ابرقدرتی آمریکا شکسته شد و مسلمانان و مستضعفان جهان دریافتند که از آمریکا کاری ساخته نیست.
فرماندار قشم از قشرهای مختلف مردم شهرستان مرزی قشم خواست امروز جمعه - سیزدهم آبان ۱۴۰۱ - بعد از برگزاری نماز جمعه با شرکت در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که از مصلی امام علی (ع) به سمت امامزاده سید مظفر (ع) این شهرستان برگزار می شود عزم راسخ خود در پایبندی به اصول انقلاب و نفی قدرت های استکباری را به جهانیان نشان دهند.
۱۳ آبان همزمان با روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۱۳۵۸ بدست دانشجویان و دانش آموزان انقلابی به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شده است.
جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است./ ایرنا


.انتهای پیام


خروج