يکشنبه ٠٥ تير ١٤٠١
اخبار > نفع مردم در درازمدت در حذف ارز ترجیحی است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٤٨٣ 

 تاریخ:جمعه ٢٣ ارديبهشت ١٤٠١ 


نفع مردم در درازمدت در حذف ارز ترجیحی است

فرماندار شهرستان قشم گفت: ثروتمندان 26 برابر بیشتر از فقرا از یارانه گوشت قرمز و به طور کلی دو و نیم برابر بیشتر از فقرا از یارانه ها استفاده کرده اند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمدحسینی تختی امروز در جمع نمازگزاران قشم بیان کرد: حذف ارزش ترجیحی موجب افزایش عدالت اجتماعی، جلوگیری از فساد گسترده و رانت خواری، کمک به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، افزایش تولید و رونق دوباره کشاورزی می شود.
وی با اذعان به تورم‌زا بودن اجرای این طرح بیان کرد: به رغم مشکلات ایجاد شده برای مردم در چند مدت ابتدای اجرای این طرح، در درازمدت می توان از مزایای اجرای این طرح برای مردم استفاده کرد.
فرماندار شهرستان قشم با بیان اینکه با اجرای این طرح، 7 دهک قدرت خریدشان بهتر می شود، افزود: با توجه به افزایش قیمت کالاهای خوراکی در بازار جهانی بیم آن می رفت با افزایش 3 برابری روغن خام شاهد قاچاق بی رویه این کالای اساسی باشیم.
وی اظهار داشت: با واقعی شدن قیمت‌ها، انگیزه‌ها برای قاچاق، احتکار و همچنین رانت خواری کمتر شده و زمینه برای تولید و کار در بخش های مختلف کشور افزایش می یابد. / فارس


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.