يکشنبه ٠٥ تير ١٤٠١
اخبار > مسیر دریایی قشم به کیش با حضور 100 مسافر پایش شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٨٧٩ 

 تاریخ:شنبه ٢٨ خرداد ١٤٠١ 


مسیر دریایی قشم به کیش با حضور 100 مسافر پایش شد

فرماندار شهرستان قشم از حرکت نخستین شناور از اسکله شهید ذاکری قشم به سمت جزیره کیش به منظور ارزیابی و پایش راه‌اندازی دائمی مسیر دریایی قشم-کیش و بالعکس خبر داد.

 

 

 

 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمدحسینی بیان کرد: ۱۰۰ مسافر با حرکت یک فروند شناور مسیر ۱۲۶ مایلی دریایی بین ۲ جزیره را در هفت ساعت پیمودند.

وی ادامه داد: این مسافران پس از بازدید از نمایشگاه صنایع دریایی کیش از همین طریق به جزیره قشم بازگشتند.

به گفته محمدحسینی تختی پیگیر‌های لازم برای به‌کارگیری شناورهای پیشرفته و کاهش مدت زمان سفردریایی از هفت به سه ساعت در حال انجام است.

فرماندار شهرستان قشم توسعه گردشگری دریامحور و تقویت رابطه ۲ جزیره کیش و قشم را از مهمترین مزایایی راه‌اندازی این مسیر برشمرد.

با توجه به پذیرایی بخشی از گردشگران جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲ در کیش و قشم، ایم مسیر در صورت راه‌اندازی تاثیر چشمگیری در سهولت تردد گردشگران داخلی و خارجی بین این دو جزیره خواهد داشت./ فارس


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.