جمعه ٢٨ مرداد ١٤٠١
اخبار > آخرین اقدامات پیشگیرانه دستگاه های عضو ستاد در مقر فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان قشم بررسی شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٣٤٦ 

 تاریخ:سه شنبه ٤ مرداد ١٤٠١ 


آخرین اقدامات پیشگیرانه دستگاه های عضو ستاد در مقر فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان قشم بررسی شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان قشم از آمادگی کامل ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان برای مواجه با حوادث احتمالی ناشی از شدت بارندگی خبر داد.

 

 

 

 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، فرزاد دهقانی گفت: جلسات ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان قشم به صورت مستمر پیرامون این مسایل و هشدار اداره کل هواشناسی و مدیریت بحران استان هرمزگان در راستای ورود سامانه مونسونی و ادامه ناپایداری های جوی و دریایی در شهرستان، تشکیل شده است.

او ادامه داد: در پی اعلام هشدار سطح قرمز هواشناسی برای سراسر استان و پیش بینی این وضعیت برای روز چهارشنبه، دستگاه های عضو این ستاد از هفته پیش در حالت آماده باش قرار گرفتند و اقدامات پیشگیرانه از سوی شهرداری ها و دهیاری ها برای کمک به محلات در معرض آسیب انجام و تدابیر لازم برای پاسخ فوری و اقدام به هنگام اندیشیده شده و جای نگرانی وجود ندارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان قشم توضیح داد: در جلسه شامگاه سه شنبه ستاد، اقدامات دستگاه های عضو بررسی و بر همکاری و تعامل حداکثری تمامی دستگاه های مسوول برای پیشگیری از بروز خسارت احتمالی به مردم و اموال عمومی تاکید شد.
دهقانی اضافه کرد: تشدید پاکسازی محلات، بازگشایی مسیر آب، پاکسازی کانال ها، آبراهه ها و دهانه پل ها، اطلاع رسانی به عموم مردم، صیادان، اسکله های مسافری، اعلام هشدار برای پرهیز از قرار گرفتن در مسیل ها، توقف نکردن زیر درختان، دیوار و سازه های سست و تیرهای برق از جمله موارد اقدام و طرح شده در این جلسه بود.
او گفت: تمامی مدیران مسوول در شهرستان حضور دارند، مرخصی های احتمالی هم لغو شده و نهادهای خدمت رسان و امدادرسان همانند شهرداری، هلال احمر، بخشداری، بسیج، سپاه، نیروی انتظامی، آب، برق، مخابرات، بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، نفت، منابع طبیعی، گمرگ و  بنادر و دریانوردی به صورت آماده باش در سطح شهرستان حضور دایم دارند که در صورت بروز مشکلات و حوادث از بحران در سطح شهرستان جلوگیری شود.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.