جمعه ٢٨ مرداد ١٤٠١
اخبار > فرماندار قشم فرمان آماده باش داد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٣٤٨ 

 تاریخ:چهارشنبه ٥ مرداد ١٤٠١ 


فرماندار قشم فرمان آماده باش داد

فرماندار شهرستان قشم گفت: تدابیر لازم برای مقابله با تبعات بحران احتمالی حاصل از بارش‌های شدید و طوفان در این شهرستان اندیشیده شده است.

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمدحسینی با اشاره به فعالیت سامانه مونسونی که طی روزهای اخیر استان‌های جنوبی و سیستان و بلوچستان را درگیر کرده است، اظهار داشت:‌ به دلیل واقع شدن قشم در میانه آب‌های خلیج فارس و گستردگی این جزیره، انتظار بر این است که قشم بیشترین تاثیرات و چالش‌ها را از فعالیت این سامانه تجربه کند.

او به برگزاری نشست پاسخ به بحران شهرستان اشاره و یادآور شد: در پی ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر در بین دستگا‌ه‌های مربوطه و فعال‌ نگه داشتن و آماده‌باش سیستم‌ها و تجهیزات مربوطه به طور همه جانبه هستیم تا در صورت نیاز بتوانیم در کمترین زمان ممکن بیشترین تاثیر و کمک‌رسانی را داشته باشیم.
فرماندار شهرستان قشم با بیان اینکه آگاهی‌ و اطلاع دادن در باب مدیریت بحران و کاهش خطرات در زمان‌های بحران از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: ما در مرکز شهرستان و جزایر تابعه در حوزه فعالیت‌ها و ترددهای دریایی از روزهای گذشته اقدام به اطلاع‌رسانی گسترده با هدف کاهش خطرات و حفظ ایمنی مردم کرده‌ایم که امیدواریم دریانوردان عزیز که در معرض بیشترین ناآرامی‌های دریایی و جوی در این روزها هستند با جدی گرفتن هشدارها و رعایت دستورالعمل‌ها از این روزهای پرتلاطم دریایی به سلامت گذر کنند.
او ضمن تشکر از نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در شهرستان قشم افزود: عزیزان ما در سپاه، انتظامی و دریابانی همواره آمادگی خود را برای خدمت‌رسانی و مدیریت چالش‌های متاثر از بحران‌های طبیعی اعلام کردند.


محمدحسنیی در ادامه افزود:‌ طی دو سه بارندگی بزرگ سال‌های اخیر در قشم به ویژه در محلات قدیمی مرکز شهرستان شاهد بروز چالش‌هایی از جمله آبگرفتگی معابر و برخی از منازل مردم بوده‌ایم در این راستا نیز تدابیری اندیشیده شده تا حتی‌الامکان از بروز خسارت به مردم و منازل مسکونی و اصناف کاسته شود.
او در بخش پایانی سخنان خود یادآور شد: ما با سنجش دقیق امکانات و شرایط خطرپذیری بخش‌ها و مناطق مختلف شهرستان‌، نسبت به مدیریت و ساماندهی دهیاری‌ها، بخشداری‌ها و شهرداری‌ها و کمک‌گیری از شوراها اقدامات لازم را صورت داده‌ایم. / تسنیم


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.