جمعه ٢٨ مرداد ١٤٠١
اخبار > اشتغال پایدار با رویکرد فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای محقق می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٣٥١ 

 تاریخ:پنج شنبه ٦ مرداد ١٤٠١ 


اشتغال پایدار با رویکرد فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای محقق می‌شود

فرماندار شهرستان قشم با بیان اینکه اشتغال پایدار با رویکرد فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای محقق می‌شود، گفت: گسترش این فعالیت ها و تغییر نگاه خانواده ها به کار موضوعی است که به اندازه تامین زیر ساخت ها در دست یابی به اشتغال پایدار موثر است.

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمد حسینی در دیدار با رییس و تعدادی از کارکنان اداره فنی و حرفه ای شهرستان افزود: همه دستگاه ها و نهادها در حوزه مسوولیتی خود به ویژه دستگاه های آموزشی و فرهنگی باید به کمک اداره فنی و حرفه ای بشتابند.
رییس کارگروه اشتغال شهرستان قشم اضافه کرد: همه رسته های شغلی نیاز به آموزش تخصصی دارند و هیچ شغلی بدون تخصص و مهارت ویژه خود بازدهی لازم را نخواهد داشت.
محمدحسینی اضافه کرد: موفقیت سرمایه گذاری ها و کارگاهای تولیدی هم با بهره مندی از نیروی کار ماهر ارتباط دارد.  
در ادامه این دیدار که به مناسبت روز کار آفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای انجام شد، محسن ناصری رییس اداره فنی و حرفه ای شهرستان قشم با ارایه گزارشی از آموزش هزار و ۵۳۰ نفر کارآموز در یک مرکز دولتی و ۱۵ آموزشگاه بخش خصوصی این شهرستان در سال گذشته و چهار ماه سال جاری خبر داد.
وی، اتومکانیک، برق خودرو، لوازم سرد کننده، لوله کشی، کولر اسپلیت، صنایع ساختمان، ایمنی  hsc، خیاطی، صنایع دستی، آرایش و پیرایش زنانه و  فرش بافی را در شمار رشته های آموزشی ارائه شده به کار آموزان ذکر کرد.
رییس اداره فنی و حرفه ای شهرستان قشم از اعطای مجوز آموزشی به دانشگاه ها برای برگزاری دوره های فنی و حرفه ای، اجرای دوره دوره های آموزشی در پادگان  های نظامی ویژه سربازان، اعطای مجوز های آموزشی به بخش خصوصی برای راه اندازی آموزشگاه و برگزاری دوره های آموزشی در صنایع و صنوف و محیط کار واقعی با عنوان بخشی دیگر از عملکرد این اداره در سال گذشته و چهار ماهه گذشته از سال جاری نام برد.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.