پنج شنبه ١٧ آذر ١٤٠١
اخبار > فرماندار قشم: هفدهم شهریور ۵۷ مانند واقعه عاشورا درخششی ماندگار و قیامی فراموش نشدنی است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٩٦١ 

 تاریخ:پنج شنبه ١٧ شهريور ١٤٠١ 


فرماندار قشم: هفدهم شهریور ۵۷ مانند واقعه عاشورا درخششی ماندگار و قیامی فراموش نشدنی است

 

 

 

 فرماندار شهرستان قشم گفت: هفدهم شهریور ۱۳۵۷ مانند واقعه عاشورا درخششی ماندگار و قیامی فراموش نشدنی است که نور حقیقتش تا تاریخ رقم و صفحات آن ورق بخورد هیچ گاه در دیدگان حق طلب ملت بزرگ ایران و ملت های آزاده و مسلمان جهان خاموش نمی شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمد حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت هفدهم شهریور، سالروز جنایات ماموران ستم شاهی در سرکوب خونین تظاهرات آرام مردم در سال ۱۳۵۷ اظهار داشت: قیام خونین هفدهم شهریور در جمعه سیاه، نقطه عطف و عامل شتاب و فرازی از تاریخ مجاهدت ها و رشادت های جانانه و عظیم ملت رشید، غیور و آزاده ایران اسلامی است که کربلای ابا عبدالله الحسین را تکراری دوباره کرد.
وی هفدهم شهریور ۱۳۵۷ را جلوه ای از جلوه های عاشورای حسین بن علی (علیه السلام) در سرزمین تفدیده کربلا و کربلایی که هر نقطه ای را امکان تکرار و عاشورایی را که هر زمان را امکان تجربه است، توصیف کرد و افزود: عاشورا زنده کننده مرده دلان و عبرت آموز زنده دلان است و تاریخ بشریت را عبرتی است چندباره و طنین سنت تغییر ناپذیر خداوند در یاری رساندن به مومنان حقیقی و راسخان در ایمان الهی است.
فرماندار قشم گفت: هفدهم شهریور ۱۳۵۷ قیامی است که در روند شکل گیری انقلاب اسلامی اهمیت به سزایی داشت و کمر حکومت استبداد و طاغوت را درهم شکست و زمینه برپایی حکومت ولایت فقیه را هموار ساخت، قیامی که بیانگر شجاعت و ایثار دلاور مردان و شیرزنانی است که عشق و محبت خود را با اهدای گل در ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی در جواب رگبار مسلسل های شهریور ماه نثار سربازان رژیم ستمشاهی می کردند.
محمد محمد حسینی یادآور شد: این روز نقطه عطف و عامل شتاب انقلاب اسلامی و همچنین شتاب دهنده روند سقوط رژیم سفاک پهلوی است.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر هفدهم شهریور در جمعه خونین، زنده نگاه داشتن این ایام و خاطرات آن دوران را بیمه کننده انقلاب اسلامی و ضامن حیات و بقاء نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و از همه آحاد مردم به ویژه شهروندان نجیب و شریف جزیره قشم سرزمین آب و آفتاب خواست تا با پاسداشت اینگونه وقایع و حوادث در تثبیت و بقای نظام اسلامی و انتقال پیام ها و ارزش های والای آن به جامعه به خصوص نسل جوان کوشا باشند./ ایرنا


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.