پنج شنبه ٢٠ بهمن ١٤٠١
اخبار > فرماندار قشم: هفته وحدت، انسجام و اتحادی به وسعت همه تاریخ است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٢٦٢ 

 تاریخ:چهارشنبه ٢٠ مهر ١٤٠١ 


فرماندار قشم: هفته وحدت، انسجام و اتحادی به وسعت همه تاریخ است

 

 

 

 


فرماندار شهرستان قشم گفت: با بیان اینکه هفته وحدت، انسجام و اتحادی به وسعت همه تاریخ است، گفت: روزهای این هفته مبارک ایام پیوستن قطره های زلال باران به دریای معرفت الهی و هنگامه گل چیدن از بوستان نبوت است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمدحسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: هفته وحدت در جمهوری اسلامی ایران با هدف همگرایی و اتحاد تمامی مسلمین پایه گذاری شده است، تا هر کسی با هر عقیده ای و با هر گرایشی از مبانی اسلامی مورد احترام باشد و مسلمانان با اتصال به ریسمان وحدت در مسیر رشد و تعالی گام بر دارند.
وی ادامه داد: در زمان حاضر با توجه به تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه و واگرایی مسلمانان که پیامد آن جنگ های متعدد در سرزمین های اسلامی و شهادت مسلمانان است، بیش از هر زمان دیگری ضرورت اتحاد و وحدت در لوای اندیشه های انسان ساز اسلامی، احساس می شود.
فرماندار قشم توضیح داد: زاد روز فرخنده پیامبر خاتم و نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و ولادت با سعادت حضرت امام جعفر صادق (ع) به واقع بهترین محمل برای آشکار کردن وحدت و همدلی نظری و عملی امت اسلام در جهان پر آشوب کنونی است.
محمدحسینی اضافه کرد: در هفته وحدت مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی با نام مبارک محمد (ص) به خویش می بالند و با تسمک به قرآن هرگز گمراه نخواهند شد.
وی با اشاره به اینکه هفته وحدت یک فرصت گرانمایه برای تحکیم بنیان های برادری و انسجام جامعه اسلامی است که این وحدت امنیت زا و امنیت درون زا است، گفت: خود عنصر وحدت واحد ایجاد کننده و آفرینش امنیت است که پایه، اساس و محور همه امورات زندگی یک جامعه و اجتماعی عمومی است.
فرماندار قشم با بیان اینکه در واقع نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی واحدهای تولیدی هستند که محصول این واحدها معقوله بسیار مهم و حائز اهمیتی به نام امنیت است، گفت: از این رو ما باید در این روزهای که مهمترین راهبرد دشمنان اسلام و مسلمین نا امیدسازی، برهم زدن امنیت و اخلال در استقلال و پیشرفت کشور است بر بازوان پر توان این تولید کنندگان امنیت که یک نعمت بزرگ هستند و در روایت و احادیث ما مورد تاکید قرار گرفته اند بوسه بزنیم و قدردان این تولید کنندگان امنیت باشیم.
فرماندار قشم افزود: پیشاپیش فرارسیدن سالروز میلاد مسعود حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) را به تمام پیروان ادیان ابراهیمی،  به ویژه مسلمانان از هر طایفه و قومی و در هر سرزمین و بلادی تبریک و تهنیت می گویم؛ و شادباش ویژه به مردمان شهرستان مرزی قشم سرزمین آب و آفتاب، که در عین تکثر قومی و مذهبی، سده های طولانی زندگی مسالمت آمیزی در کنار یکدیگر داشته اند.
هفته وحدت اسلامی یا هفته وحدت از ۱۲ ربیع‌ الاول که سالروز ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) بنا بر روایات اهل سنت است آغاز و تا ۱۷ ربیع‌ الاول سالروز ولادت حضرت بر طبق روایات شیعه ادامه دارد.
خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است./ ایرنا


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.