پنج شنبه ٢٠ بهمن ١٤٠١
اخبار > امنیت مهم ترین شاخص پیشرفت جامعه است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٢٦٧ 

 تاریخ:دوشنبه ٢٥ مهر ١٤٠١ 


امنیت مهم ترین شاخص پیشرفت جامعه است

 

 

 

 


فرماندار شهرستان قشم با بیان اینکه امنیت مهمترین شاخص پیشرفت جامعه است گفت: از لوازم حکمرانی خوب تامین امنیت در ابعاد نظامی و انتظامی است که خاطر شهروندان را آسوده و ذوق کار و تلاش را در نیروی انسانی پرورش می دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمدحسینی روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه سرپرست سابق انتظامی و فرمانده جدید انتظامی شهرستان قشم که در سالن غدیر فرمانداری این شهرستان مرزی برگزار شد، اظهار داشت: در آیه مبارکه سوره نور امنیت به عنوان یکی از رهاوردهای حکومت مهدوی نعمت ناشناخته است تا افراد آن را از دست ندهند یا کشوری آن را از دست ندهد قدرش را نمی‌شناسد.
وی ادامه داد: به تعبیر رسول گرامی اسلام (ص) - «نعمتان مجهولتان الصحه و الامان» - دو نعمت ناشناخته‌ اند، یکی تندرستی و یکی امنیت که «من فقدهما ارفع هما» کسی که این دو را از دست بدهد ارزش و قدر آنها را متوجه می‌شود.
فرماندار قشم اضافه کرد: در آیه ۱۲۶ سوره بقره آنچه حضرت ابراهیم علیه السلام از خداوند می خواهد پروردگارا، این شهر را محل امن و آسایش قرار ده و اهلش را که ایمان به خدا و روز قیامت آورده‌اند از انواع روزی ها بهره‌ مند ساز، پایه هر حرکتی امنیت است و در واقع امنیت پیش شرط و زمینه ساز حکمرانی و تحقق رفاه، آرامش و پیشرفت در جوامع بشری است.
محمدحسینی توضیح داد: از اشکال مختلف و ضروری امنیت و مهم ترین و پیش شرط همه آنها امنیت نظامی و انتظامی است که شرایط احساس نیاز به صورت های دیگر امنیت را در آدمی پدید می آورد.

وی گفت: همچنین از دیگر لوازم حکمرانی خوب تامین امنیت در ابعاد نظامی و انتظامی است که خاطر شهروندان را آسوده و ذوق کار و تلاش را در نیروی انسانی پرورش می دهد حکمران اندیشمند و عاقل برای پیشرفت سرزمین خود زمینه شکوفایی فرهنگ، اقتصاد، علم و دانش را گسترش می دهد و البته که پیش زمینه آن امنیت و نظم است.
رییس شورای تامین شهرستان مرزی قشم با بیان اینکه امنیت مهم ترین شاخص پیشرفت جامعه و از ضروریات آموزش و تولید است، افزود: شهدا با نثار خون خود امنیت را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند و امروز مسوولان نظام اسلامی در سایه این امنیت در راه توسعه و آبادانی ایران اسلامی تلاش می کنند.
فرماندار قشم با بیان اینکه خروجی همه فعالیت دستگاهها و به ویژه ماموران فراجا و پلیس در جامعه باید احساس آرامش و امنیت باشد، اظهار داشت: مردم باید مشاهده کنند که چشمان بیداری در جامعه هستند که شبانه روز برای امنیت و آرامش آنها تلاش می کنند.
وی اعلام کرد: خوشبختانه شهرستان مرزی قشم در کنار آب های فیروزه ای خلیج فارس و تنگه هرمز یکی از با ثبات ترین و آرام ترین نقاط کشور از لحاظ امنیت است و باید تلاش کنیم تا شیطنت های امپراطوری رسانه ای دشمن، فضای مجازی، ماهواره ها و جنگ نرم دشمنان به این امنیت لطمه ای وارد نکنند.

محمدحسینی با اشاره به اینکه در این محفل و مراسم گرد هم جمع شده ایم تا از خدمات سرهنگ عبدالرحیم دهقان سرپرست سابق انتظامی شهرستان قشم قدردانی کنیم، گفت: این دوست، برادر و همکار عزیز ما در شورای تامین این شهرستان مرزی در روزهای حساسی که دشمنان امنیت مردم را هدف قرار داده بودند مخلصانه پای کار بود و برای پاسداری از امنیت در حوزه انتظامی همان گونه که از یک مسوول و کارگزار طراز جمهوری اسلامی توقع است از هیچ کوششی دریغ نکرد.
وی با بیان اینکه در حوادث و اغتشاشات اخیر این غبار بر آمده از دل های ناپاک به حول و قوه الهی، بصیرت مردم انقلابی و فداکاری صادقانه نیروهای جان بر کف فرو نشست، افزود: در این ایام چهره تابناک کارگزاران انقلابی بیش از پیش نمایان شد و مردم بزرگی کارهای را که نیروهای شجاع فراجا و دیگر بال های امنیت گستر در کمال بی ادعایی انجام می دهند تا تک تک افراد این سرزمین بی هراس و اندوه جان، در کار نان، نام، اندیشه و ایمان باشند، مشاهده کردند.
رییس شورای تامین شهرستان مرزی قشم تصریح کرد: پس از این روزهای غبارآلود، این خدمات روشن تر نمایان می شود و همه ما متوجه می شویم که اگر هر روز فرزند خود را روانه مدرسه می کنیم و خود دست اندرکار فعالیت در رسته های مختلف هستیم به مدد امنیت فراگیر حاصل از تلاش شما است، خدا قوت و درود به سرهنگ عبدالرحیم دهقان و سایر همکارانم در شورای تامین و نیروهای همکار در فراجا، سپاه، اطلاعات می گویم و تبریک، خیر مقدم و آرزوی توفیق برای سرهنگ مهراب کاظمی فرمانده جدید انتظامی شهرستان قشم دارم.
در آیین تکریم و معارفه سرپرست سابق انتظامی و فرمانده جدید انتظامی شهرستان قشم حجت الاسلام غلامرضا حاجبی امام جمعه شهرستان قشم، محمد محمدحسینی فرماندار قشم، شیخ محمد صالح امینی امام جمعه اهل سنت روستای طبل از توابع شهرستان قشم، روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی و جمعی از مدیران ارشد Maman:
شورای اداری و شورای تامین شهرستان و نماینده سازمان منطقه آزاد قشم حضور داشتند.
فرمانده انتظامی استان هرمزگان با صدور حکمی سرهنگ «مهراب کاظمی» را به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان قشم منصوب کرد.

پیش از این سرهنگ «عبدالرحیم دهقان» سرپرستی انتظامی شهرستان قشم را به صورت موقت از روز پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ بر عهده داشت.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است./ ایرنا


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.