پنج شنبه ٢٠ بهمن ١٤٠١
اخبار > توجه ویژه به تامین معیشت خانواده‌های آسیب پذیر


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧٠٩٨ 

 تاریخ:دوشنبه ١٧ آبان ١٤٠٠ 


توجه ویژه به تامین معیشت خانواده‌های آسیب پذیر

فرماندار شهرستان قشم گفت: در جذب و توزیع ارزاق عمومی، تامین معیشت خانواده های آسیب پذیر بصورت ویژه پیگیری و اجرا شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در ستاد تنظیم بازار شهرستان افزود: تاکید دولت بر رفع مشکلات معیشتی و حمایت از اقشار آسیب پذیر مقابل تنگناهای اقتصادی جدی است و مدیران اجرایی مرتبط باید در کنار انجام دیگر وظایف محوله، با قید فوریت به تامین مایحتاج عمومی این گروه از مردم اهتمام داشته باشند.

دکتر نصری ادامه داد: شناسایی خانواده‌های نیازمند با همکاری بخشداران، شورا و شورایاران محلات و دهیاران در شهرها و روستاها برای تامین معیشت آنان با رعایت حرمت و عزت در فواصل زمانی معین و مستمر، انجام شود.

او به قیمت‌های نامتعارف انواع آبزیان اشاره کرد و افزود: تمام تلاش‌هایی که برای توسعه آبزی پروری در شهرستان صورت می‌پذیرد در درجه نخست باید منافع آن عاید ساکنین این شهرستان شود و پذیرفتنی نیست که مردم ما در کنار دریا و منبع تولید و صید انواع آبزیان، به سبب قیمت بالا، از استفاده ماهیان محروم باشند.
رییس ستاد تنظیم بازار شهرستان قشم تاکید کرد: شیلات و تعاونی موظف به تامین نیاز مصرفی شهرستان هستند و انواع آبزیان به قیمت متعادل و فراوان در اختیار مردم قرار داده شود.

فرماندار قشم با اعلام اینکه 13 بسیجی با هدف کمک به طرح همیاران اصناف به مجموعه فعالان کنترل قیمت‌ها، پیوستند، افزود: این نیروها با آموزش کامل نحوه بازرسی اصناف در اداره تعزیرات حکومتی شهرستان به جمع نیروهای بازرسی اضافه شدند.
دکتر نصری ادامه داد: در مرحله نخست بازرسی اصناف با تذکرهای شفاهی و کتبی، صنف متخلف برای رفع مشکلات موجود راهنمایی شده و در صورت تکرار تخلف ضمن پلمب واحد مذکور، واحد صنفی برای تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی می‌شود.
وی تاکید کرد: مجموعه شهرداری قشم نسبت به صدور مجوزهای کار و کسب حساسیت داشته باشد و نظارت بیشتری بر نحوه فعالیت اصناف اعمال کنند.

فرماندار قشم از روند برخورد با متخلفان و گرانفروشان میوه و تره بار در قشم تقدیر کرد و ادامه داد: تشکیل بازار میوه و تره بار انحصار خرید و فروش میوه را در قشم شکسته و باعث کاهش قیمت این اقلام می‌شود.
وی همچنین با انتقاد از تعطیلی برخی نانوای‌ها در شیفت صبح، تاکید کرد: صنوف متخلف برای قطع سهمیه آرد و سوخت به ادارات غله و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی معرفی شوند.
برای مشاهده تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید.
http://qeshm-far.ir/%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%b4%d9%85-%d8%aa%d8%a7%da%a9%db%8c%d8%af-%da%a9%d8%b1%d8%af-%d8%aa%d9%88%d8%ac%d9%87-%d9%88%db%8c%da%98%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d8%aa%d8%a7%d9%85/


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
ایمیل:gheshm@hormozgan.ir
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.