پنج شنبه ٢٠ بهمن ١٤٠١
اخبار > مهارت آموزان فنی و حرفه ای اولویت پرداخت تسهیلات خود اشتغالی و استخدام


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧١٢٠ 

 تاریخ:پنج شنبه ٢٠ آبان ١٤٠٠ 


مهارت آموزان فنی و حرفه ای اولویت پرداخت تسهیلات خود اشتغالی و استخدام

فرماندار شهرستان قشم گفت: برای اصلاح فرهنگ کار و اشتغال پایدار، باید صاحبان مشاغل به ترجیح مهارت در تامین نیرو متعهد شوند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در بازدید از پیش اعلام نشده از مرکز فنی و حرفه ای شهرستان افزود: مهارت محوری باید جایگزین بکار گیری نیرو بر اساس مدرک تحصیلی بدون مهارت شود.

دکتر نصری در همین ارتباط، واقعی کردن آموزش های فنی حرفه ای و اهتمام و تعهد به عملیاتی بودن آموزش ها را هم نکته بسیار مهم و حیاتی در توفیق کار عنوان کرد.

رییس کارگروه اشتغال شهرستان قشم با اشاره به گزارش ارائه شده توسط رییس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ادامه داد: بهره گیری درست از مهارت های ارایه شده در این مرکز می تواند ملاک عمل دستگاه ها در معرفی به بانک ها برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی خرد و همچنین کارگاه ها و شرکت های اقتصادی در تامین نیروی مورد نیاز قرار گیرد.
فرماندار قشم افزایش درخواست ها برای شغل هایی مانند نگهبانی بدون گذارندن هیچ گونه دوره و دانش را نوعی آسیب شغلی و نتیجه بی ارزش شمردن مهارت ارزیابی کرد.
در بخش نخست این بازدید که با همراهی مهندس فاروق رحیمی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری انجام شد، رییس اداره فنی و حرفه ای از تشکیل 70 هزار ساعت دوره آموزشی در این مرکز خبر داد.
مهندس محسن ناصری افزود: متقاضیان بیکار، بنگاه های اقتصادی، سربازان وظیفه، دانش آموزان و کارآموز دوره استاد_ شاگردی در دوره های فوق شرکت کردند.

.او ادامه داد: سال گذشته هم در مجموع ۲۶۵ هزار ساعت آموزش در رشته‌های برق، اتومکانیک، تاسیسات، ایمنی و اچ‎تی‎سی (htc)، طراحی دوخت، مراقبت زیبایی و غیر آن برگزار شد.
هم اینک در مرکزهای دولتی فنی و حرفه ای قشم رشته‌های مختلفی مانند برق ساختمان، برق صنعتی، اتومکانیک بنزینی، برق خودرو، تعمیر لوازم سردکننده، لوله کشی، کولر گازی، اسپیلیت و الکترونیک برگزار می شود.
همچنین ۱۵ آموزشگاه آزاد نیز زیر نظر مرکز فنی و حرفه ای قشم در حوزه های آرایشگری، خیاطی، غواصی و رایانه کار فعالیت می کنند.
برای مشاهده تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید.
http://qeshm-far.ir/%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%b4%d9%85-%d8%aa%d8%a7%da%a9%db%8c%d8%af-%da%a9%d8%b1%d8%af-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d9%81%d9%86/


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
ایمیل:gheshm@hormozgan.ir
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.