پنج شنبه ١٧ آذر ١٤٠١
اخبار > یکهزار تُن نهاده بین دامداران قشمی توزیع شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧١٢٩ 

 تاریخ:پنج شنبه ٢٠ آبان ١٤٠٠ 


یکهزار تُن نهاده بین دامداران قشمی توزیع شد

فرماندار شهرستان قشم گفت: در سال جاری حدود یکهزار تُن نهاده یارانه‌ای در اختیار دامداران این شهرستان قرار گرفته است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری پس از بازدید از پیش اعلام نشده از مدیریت جهادکشاورزی شهرستان که با همراهی مهندس فاروق رحیمی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری انجام شد در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۰۰ تُن جو یارانه‌دار نیز  هم اکنون خریداری شده که در روزهای آتی به شهرستان وارد و در اختیار دامداران قرار می گیرد.
او ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون ۱۰ دوره آموزشی به صورت حضوری و مجازی برای کشاورزان و دامداران برگزار شده است.
فرماندار قشم تصریح کرد: پیش بینی می‌شود چهار طرح زیربخشی صنایع تبدیلی با ایجاد اشتغال برای  ۲۰۰ نفر در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

دکتر نصری یاد آور شد:سال گذشته افزون بر یکهزار و ۸۰۰ تُن نهاده‌های دامی یارانه‌ای در اختیار دامداران قرار گرفت.
نصری افزود: پارسال همچنین  با توجه به هشدارهای فائو، ۲۲۸ هزار هکتار ردیابی آفت عمومی انجام شد.

او با اشاره به برگزاری ۲۴ دوره آموزشی در روستاهای قشم ادامه داد: پارسال ۱۵مجوز جدید برای  طرح‌های مختلف  کشاورزی صادر شد، که ۲ طرح در بخش صنایع تبدیلی با ایجاد اشتغال برای حدود ۲۵۰ نفر به بهره برداری رسید.
فرماندار قشم تاکیدکرد: فرهنگ‌سازی کشاورزی علمی، ترویج استفاده از گلخانه و ایجاد زیرساخت‌های صنایع تبدیلی شیلاتی با هدف افزایش بهره‌وری و ایجاد اشتغال پایدار باید از جمله اولویت‌های جهاد کشاورزی قشم باشد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.
برای مشاهده تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید.
http://qeshm-far.ir/%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%82%d8%b4%d9%85-%db%8c%da%a9%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d9%8f%d9%86-%d9%86%d9%87%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%af%d8%a7%d9%85%d8%af/


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
ایمیل:gheshm@hormozgan.ir
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.