پنج شنبه ١٧ آذر ١٤٠١
اخبار > تامین مسکن روستایی به تثبیت جمعیت ساکنین کمک می کند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧٢٢٣ 

 تاریخ:چهارشنبه ٢٦ آبان ١٤٠٠ 


تامین مسکن روستایی به تثبیت جمعیت ساکنین کمک می کند

فرماندار شهرستان قشم تاکید بر ضرورت تامین مسکن جوانان و روستاییان اضافه کرد: تمام دستگاه های اجرایی با هم افزایی باید توان خود را برای تامین مسکن ارزان قمیت برای جوانان و روستاییان به کار بگیرند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در بازدید از پیش اعلام نشده از بنیاد مسکن افزود: درصورتیکه چالش مسکن از سرراه جوانان برداشته شود میل آنها به ازدواج و فرزندآوری بیشتر شده و طرح جوانی جمعیت نیز با سرعت بیشتر محقق می شود.
او ادامه داد: تعیین تکلیف طرح هادی روستاها و تامین مسکن روستانشینان نیز از دیگر اقدامات مثبتی است که موجب کاهش مهاجرت از روستا به شهر و جلوگیری از معضل حاشیه نشینی و تبعات بعدی آن می گردد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان قشم هم ضمن ارائه گزارش عملکرد، گفت: امسال ۲۰۰ فقره تسهیلات بلاعوض مسکن محرومین به ارزش ۶۰ میلیارد ریال به واحدهای روستایی قشم اعطا شد.
مهندس سعید کمالی ادامه داد: پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض به ۱۴ واحد مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول در سطح روستاهای شهرستان طی تفاهم نامه همکاری مشترک با بهزیستی از دیگر اقدامات امسال است.
به گفته مهندس کمالی امسال ۱۳۸ فقره تسهیلات بهسازی مسکن روستایی با اعتبار ۱۳۸ میلیارد ریال به روستاییان متقاضی پرداخت شد.
مدیربنیاد مسکن شهرستان قشم خاطرنشان کرد: ۱۰۰ سند مالکیت اماکن روستایی متقاضیان در روستاهای شهرستان صادر شده است.

او با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف طرح‌های هادی روستاها، اضافه کرد: تکمیل طرح هادی روستاهای گوران و برکه خلف و بازنگری طرح هادی روستاهای رمچاه، کووه ای و مسن از دیگر اقدامات سال جاری می باشد.
او همچنین به اجرای ۱۷ هزار مترمربع آسفالت معابر روستایی در پنج روستا اشاره کرد.
برای مشاهده تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید.
http://qeshm-far.ir/%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%b4%d9%85-%d8%aa%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b3%da%a9%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%aa%d8%ab%d8%a8/


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
ایمیل:gheshm@hormozgan.ir
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.