پنج شنبه ١٧ آذر ١٤٠١
اخبار > ۸۶ درصد کودکان قشمی واکسینه شدند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧٢٦٨ 

 تاریخ:شنبه ٢٩ آبان ١٤٠٠ 


۸۶ درصد کودکان قشمی واکسینه شدند

فرماندار شهرستان قشم گفت: ۳۲ هزار کودک باید در قشم واکسن سرخک تزریق کنند و تا کنون ۸۶.۵ درصد از این جمعیت زیر پوشش قرار گرفتند که برای رسیدن به شرایط ایمن باید حداقل ۹۵ درصد کودکان 9 ماهه تا 7 ساله واکسن دریافت کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان افزود: در پی مشاهده بیماری سرخک و سرخچه در قشم، ۲۷ هزار و ۷۵۱ کودک ۹ ماه تا هشت ساله زیر طرح واکسیناسیون قرار گرفتند.
او در همین ارتباط ادامه داد: این بیماری در برخی کشورهای اطراف مشاهده شده که به دلیل ارتباط آنان با قشم این بیماری در شهرستان هم گزارش شد.

او همچنین افزور: ۱۴ هزار و ۶۰۸ نفر از دانش‌آموزان قشمی برابر با ۸۶ درصد از جمعیت این قشر زیر پوشش طرح واکسیناسیون همگانی کرونا قرار گرفتند.

رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان تاکید کرد: برای بازگشایی مدارس باید تمام دانش‌آموزان قشمی واکسن خود را تزریق کنند.
اوادامه داد: همچنین تمام فرهنگیان و افراد مرتبط با مدارس نیز باید زیر پوشش واکسیناسیون قرار بگیرند
دکتر نصری تصریح کرد: در صورتی که دانش‌آموز و یا یک فرهنگی قصد تزریق واکسن ندارد، باید با هزینه خود در هفته ۲ بار پاسخ آزمایش خود مبنی بر مبتلا نبودن به کرونا را ارائه دهد.

رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم گفت: نسبت به عرضه قلیان کافه‌ها و رستوران‌ها و همچنین سواحل و تفرجگاه‌ها تذکر جدی داده شود.

فرماندار شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت راه‌اندازی کارگروه اختصاصی برای دفع پسماندها، گفت: با توجه به مضرات زباله‌های عفونی باید حل این مشکل در اولویت قرار گیرد و یک بار برای همیشه حل شود.

دکتر نصری تاکید کرد: باید ضرورت و حساسیت این مسئله برای نهادهای مسئول تبیین شود تا بودجه لازم برای این منظور اختصاص داده شود.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست قشم هم در این باره گفت: بر اساس ماده 7 قانون مدیریت پسماند، امحای زباله‌های عفونی بر عهده تولید کننده‌ها نظیر بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، آزمایشگاه‌ها و مطب‌ها است و در صورت تبدیل آن به پسماند عادی مسئولیت امحا برعهده دهیاری‌ها و  شهرداری‌هاست.
صادق رستمی با اشاره به اینکه ظرفیت دستگاه امحای زباله‌‌ی بیمارستان‌ پیامبر اعظم (ص) قشم حدود ۷۰ کیلو است، افزود: ۱۰۰ مرکز درمانی در سطح شهرستان فعالیت دارند که برای امحای زباله‌های عفونی تولید شده در این مراکز در گام نخست به دستگاه اتو کلاو مجزا و در گام بعدی به مکانی جداگانه برای دفع این پسماندها احتیاج داریم.
او در پایان یادآور شد: متاسفانه مشکل اصلی ما در این زمینه کمبود دستگاه اتوکلاو است که خریداری و نصب هریک از این دستگاه‌ها قریب به 4 میلیارد ریال هزینه دارد.


شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.
برای مشاهده تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید.
http://qeshm-far.ir/%db%b8%db%b6-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%b4%d9%85%db%8c-%d9%88%d8%a7%da%a9%d8%b3%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b4%d8%af%d9%86%d8%af/


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
ایمیل:gheshm@hormozgan.ir
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.