پنج شنبه ١٧ آذر ١٤٠١
اخبار > آموزش مهم ترین اهرم بشری برای مقابله با پدیده های طبیعی


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧٣٨٩ 

 تاریخ:دوشنبه ٨ آذر ١٤٠٠ 


آموزش مهم ترین اهرم بشری برای مقابله با پدیده های طبیعی

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان قشم گفت: آموزش روش های مواجهه با زلزله در موقعیت های مختلف مهم ترین وسیله ای است که می توان اثرات این پدیده که در شمار اصلی ترین بلایای طبیعی دنیا جای گرفته را به حداقل رساند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، مهندس وحید حمایتی روز دوشنبه در بیست و سومین دوره مانور سراسری زلزله و ایمنی در دبستان شهدای خلیج فارس شهر قشم افزود: اطمینان از اثر بخشی مانور، بخش مهم کار است که نباید از آن غفلت شود.

جانشین رییس ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان قشم ادامه داد: بازبینی برنامه های اجرا شده و بررسی نقاط ضعف و قوت، میزان فراگیری و توان اجرای دانش آموزی که سال های گذشته در مدرسه یا از طریق آموزش مجازی و به کمک خانواده موارد را تمرین کرده، حتما باید سنجیده و در مانورهای بعدی ملاک عمل قرار گیرد.

مهندس حمایتی تصریح کرد: همان اندازه که زلزله پدیده ای طبیعی و اجتناب ناپذید است، افزایش آسیب های ناشی از آن در دنیای امروز غیر طبیعی و نشانه بی توجهی به اصول آموزشی و پیشگیری است.

بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور توسط مدیریت آموزش و پرورش با همکاری هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و نیروی انتظامی و نظارت جانشین رییس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان اجرا شد.
برای مشاهده تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید.
http://qeshm-far.ir/%d9%85%d8%b9%d8%a7%d9%88%d9%86-%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%b4%d9%85-%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%b1%d8%af-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%aa/


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
ایمیل:gheshm@hormozgan.ir
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.