پنج شنبه ١٧ آذر ١٤٠١
اخبار > مکتب حاج قاسم برای پرسش‌های نسل جوان پاسخ دارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧٨٣٥ 

 تاریخ:سه شنبه ١٤ دی ١٤٠٠ 


مکتب حاج قاسم برای پرسش‌های نسل جوان پاسخ دارد

فرماندار شهرستان قشم، شخصیت شهید قاسم سلیمانی را در شمار نزدیکترین الگوها به توصیف پیامبر اسلام (ص) از مسلمان مومن بر شمرد که به عنوان نمونه تربیت اسلامی می‌تواند پرسش های جوان امروز را پاسخ دهد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمد حسینی افزود: اخلاق نیکو، مردم داری، توجه به احساسات و روحیات کودکان و نوجوانان، درک عواطف و دغدغه کشاورز و صنعتگر، همنشینی با روستایی و شهری، ارتباط با هنرمندان و حتی نمونه‌های کم نظیر از ارتباط با اقشاری که شاید در ظاهر نسبتی با منش سردار سپاه اسلام نداشته باشند موید شرح صدر و ایمان قوی این مرد وارسته و جهان شمول است.
او ادامه داد: در وضعیتی که جامعه درگیر مشکلات اقتصادی و گرفتاری های مختلفی است؛ مردی مورد توجه و اقبال عموم قرار می گیرد که از تمام فرصت‌های پیش رو، چشم پوشی کرده جامه رزم پوشیده و مقابل توطئه‌های پیچیده دشمنان می ایستد.

فرماندار قشم تصریح کرد: با همه این احوال، شهید سلیمانی هرگز مقهور قدرت، شهرت و محبوبیت نشد و همواره خود را سرباز و مطیع ولایت دانست و دغدغه خود را کسب رضایت ولی امر مسلمین اعلام کرد.
او ادامه داد: رد پای حاج قاسم در همان حال که درگیر جنگ با تروریست‌های دست ساخته و مسلمان‌نما بود را می توان در کنار پیرمردان و پیرزنان روستایی، کودکان یتیم یا نوجوانی به عرصه رسیده یافت که در فراغت‌های اندک خود، سخت به دیگر وجوه انسانی و وظایف دینی، ملی متعهد و دلبسته نشان می‌دهد.

محمد حسینی در اشاره به یکی دیگر از شمول پرفروغ چهره حاج قاسم گفت: سردار ایرانی سپاه اسلام در میان اعراب هم پایگاهی وسیع و دشمن سوز داشت و خواب کسانی که مذهب و ملیت را علیه دین تعبیر می کردند، آشفته ساخت.
فرماندار قشم اضافه کرد: شهید سلیمانی همانقدر که دور ساختن خطر تروریست‌ها از زندگی هموطنانش را ماموریت خود قرار داده بود، امنیت، آرامش و حفظ ناموس مسلمانان دیگر بلاد را واجب می پنداشت و به آن پایبند بود.
محمد حسینی ادامه داد: شهید سلیمانی مرد میدان جهاد و نبرد فیزیکی بود در عین حال خستگی ناپذیری و اهتمام به بازسازی مسیر مورد هدفش، الگوی ارزشمندی برای دانش آموز، معلم، کارگر و مدیران می‌تواند باشد.

محمد حسینی ادامه داد: پرورش نیروی انسانی مورد نیاز، تامین ابزار کاردر سخت ترین شرایط و علیرغم تنگناها، استفاده بهینه از ظرفیت‌ها، تعامل با شخصیت‌ها، پاکدستی و وارستگی روحی در کنار خانواده دوستی و قدرت عاطفه و احساس، توانمندیها و خصیصه‌های نابی است که حاج قاسم بزرگوار را از دیگران متمایز ساخته است.
او اظهار کرد: هر کدام از ما برای موفقیت در زندگی شخصی و امور کاری ناگزیر به توجه و الگوپذیری از این شخصیت هستیم و از این رو زندگی و شخصیت حاج قاسم به عنوان یک مکتب باید دنبال شود.
فرماندار قشم در همین رابطه گفت: ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی به نحوی است که هر کسی شیفته‌ی وی می‌شود و برای قدم نهادن در مسیر درست، ایشان را الگو و سرمشق قرار می‌دهد.

فرماندار شهرستان قشم گفت: شخصیت شهید قاسم سلیمانی در شمار نزدیکترین الگوها به توصیف پیامبر اسلام (ص) از مسلمان مومن است که به عنوان نمونه تربیت اسلامی می‌تواند پرسش‌های نسل جوان امروز را پاسخ دهد.

 محمد محمد حسینی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اخلاق نیکو، مردم داری، توجه به احساسات و روحیات کودکان و نوجوانان، درک عواطف و دغدغه کشاورز و صنعتگر، همنشینی با روستایی و شهری، ارتباط با هنرمندان و حتی نمونه‌های کم نظیر از ارتباط با اقشاری که شاید در ظاهر نسبتی با منش سردار سپاه اسلام نداشته باشند، موید شرح صدر و ایمان قوی این مرد وارسته و جهان شمول است.
وی ادامه داد: در وضعیتی که جامعه درگیر مشکلات اقتصادی و گرفتاری های مختلفی بود، مردی مورد توجه و اقبال عموم قرار گرفت که بر تمام فرصت‌های ممکن چشم پوشید، جامه رزم به تن کرد و مقابل توطئه‌های پیچیده دشمنان قرار گرفت.
فرماندار قشم تصریح کرد: شهید سلیمانی هرگز مقهور قدرت، شهرت و محبوبیت نشد و همچنان خود را سرباز و مطیع ولایت می‌دانست و دغدغه خود را کسب رضایت ولی امر مسلمین قرار داد.
وی افزود: حاج قاسم در همان حال که درگیر جنگ با تروریست‌های دست ساخته و مسلمان‌نما بود، سعی کرد در اندک فرصت‌های خود در کنار پیرمردان و پیرزنان روستایی، کودکی یتیم یا نوجوانی به عرصه رسیده قرار گیرد که وجهه‌های انسانی، دینی و ملی وی در این موقعیت‌ها تجلی پیدا کرد.
تختی ادامه داد: سردار ایرانی سپاه اسلام در میان اعراب پایگاهی وسیع و دشمن سوز داشت و خواب کسانی که مذهب و ملیت را علیه دین به خدمت گرفته بودند، آشفته می‌ساخت.
وی اظهار کرد:  شهید سلیمانی همانقدر که دور ساختن خطر تروریست‌ها از زندگی هموطنانش را رسالت خود می‌دانست، امنیت، آرامش و ناموس مسلمانان دیگر بلاد را واجب می‌پنداشت و به آن پایبند بود.
فرماندار قشم افزود: این شهید به همان اندازه که در میدان جهاد و نبرد فیزیکی اسوه‌ای یکتا بود، در خستگی ناپذیری و اهتمام به بازسازی مسیر مورد هدف خود، می‌تواند الگوی ارزشمندی برای دانش آموز، معلم، کارگر و مدیر باشد.
تختی ادامه داد: پرورش نیروی انسانی مورد نیاز، تامین ابزار کار، استفاده بهینه از ظرفیت‌ها، تعامل با شخصیت‌ها، پاکدستی و وارستگی روحی در کنار خانواده دوستی و قدرت عاطفه و احساس،  توانمندی‌ها و خصیصه‌های نابی است که حاج قاسم بزرگوار را از دیگران متمایز ساخت.
 وی ابراز کرد: هر کدام از ما برای موفقیت در زندگی شخصی و امور کاری ناگزیر از توجه و الگوپذیری از این شخصیت هستیم و از این رو زندگی و شخصیت حاج قاسم به عنوان یک مکتب باید دنبال شود.
فرماندار قشم خاطرنشان کرد: ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی به نحوی است که هر کسی شیفته‌ی وی می‌شود و برای قدم نهادن در مسیر درست، ایشان را الگو و سرمشق قرار می‌دهد


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
ایمیل:gheshm@hormozgan.ir
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.