پنج شنبه ١٧ آذر ١٤٠١
اخبار > بارندگی و طوفان به خطوط برق ۶۰ روستا خسارت وارد کرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧٨٧٠ 

 تاریخ:چهارشنبه ١٦ دی ١٤٠٠ 


بارندگی و طوفان به خطوط برق ۶۰ روستا خسارت وارد کرد

فرماندار شهرستان قشم گفت: در بارندگی های اخیر خطوط اصلی انتقال برق اعم از فشار ضعیف و ۲۰ کیلوولت ۶۰ روستا در شهرستان دچار خسارت شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمد حسینی در جمع خبرنگاران، میزان خسارات وارده را پنجاه و چهار میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال اعلام کرد.

او با بیان اینکه ۴٠ درصد از خطوط انتقال برق شهرستان زمینی است، ادامه داد: با پیگیری و تلاش صورت گرفته، جریان برق در سراسر شهرستان برقرار شده اما احتمال خاموشی‌های موردی تا چند روز آینده به علت نفوذ رطوبت در کابل‌های زمینی انتقال یا سایر اتفاقات وجود دارد.
رییس ستاد هماهنگی، پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان قشم ادامه داد: فرسودگی شدید شبکه به دلیل شرجی، رطوبت زیاد و اثرات اسیدی آن مهم ترین دلیل خسارات اخیر بوده است.
او در همین رابطه اضافه کرد: بنا به اظهار کارشناسان حوزه نیرو، اصلاح و مقاوم سازی شبکه در مناطق خشک حدودا هر ۳۰ سال یک بار مورد نیاز است اما در هوای شرجی، کمتر از ۱۰ سال این خطوط فرسوده می‌شوند و حداکثر هر ۵ سال اصلاح و مقاوم سازی‌ها باید اعمال شود.
محمد حسینی اصلاح و مقاوم سازی شبکه آسیب دیده پرخطر شهرستان را نیازمند اعتباری معادل ۶۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

او در بخش دیگری از این گفت و گو در اشاره به جزییات خسارات وارده در چند روز اخیر افزود: ۲.۷ کیلومتر خط انتقال و ۵۳ اصله تیر انتقال به ارزش ریالی شش میلیارد و ۴۲۰میلیون دچار خسارت شدند.
فرماندار قشم گفت: خسارت وارد شده به ۲۳دستگاه پست هوایی هم ۴٨ میلیارد و  ۴۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
ایمیل:gheshm@hormozgan.ir
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.