پنج شنبه ٢٠ بهمن ١٤٠١
اخبار > رییس شورای تامین شهرستان قشم: طرد و ساماندهی اتباع غیر مجاز خارجی در دستور کار قرار دارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٢٠٣٧ 

 تاریخ:چهارشنبه ٢٣ آذر ١٤٠١ 


رییس شورای تامین شهرستان قشم: طرد و ساماندهی اتباع غیر مجاز خارجی در دستور کار قرار دارد

 

 

 

 


رییس شورای تامین شهرستان مرزی قشم اعلام کرد: رایزنی ها و گفتگوهایی در سطح استان هرمزگان و کشور در خصوص طرد و ساماندهی اتباع غیر مجاز و پیگیری ممنوعه شدن این شهرستان مرزی از حیث اتباع و مهاجرین خارجی در دستور کار قرار دارد و پیگیری های لازم در این خصوص در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمدحسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: حضور نامتعارف و بسیار زیاد اتباع غیر مجاز خارجی در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظایر آن در این شهرستان مرزی یک خطر جدی است و گله مندی های بسیاری را از سوی شهروندان، اهالی و ساکنین این شهرستان به همراه داشته است.
وی ادامه داد: با توجه به خطرات و تهدیدهای موجود در این خصوص از جمله انتقال بیماری های واگیردار، تغییر بافت جمعیتی، ایجاد نزاع و آسیب های اجتماعی، سنت شکنی و پایبند نبودن به آیین های مذهبی، ازدواج با دختران ایرانی و رهاسازی آنها بعد از یک مدت، اختلاط دانش آموزان اتباع با دانش آموزان ایرانی و نظایر آن شورای تامین شهرستان مرزی قشم با برگزاری جلسات فراوان آسیب شناسی موارد را به صورت کارشناسی با اطلاعات و آمار دقیق به شورای تامین استان هرمزگان منعکس کرد که با ارسال موارد یادشده به استان رایزنی های خوبی در خصوص ساماندهی اتباع غیر مجاز صورت گرفت.
فرماندار شهرستان قشم ضمن تاکید بر طرد اتباع غیر مجاز از سطح شهرستان مرزی قشم که از سوی نیروهای انتظامی و نظامی به صورت مستمر در حال انجام است، اضافه کرد: با همکاری مناسبی که بین اعضای شورای تامین این شهرستان وجود دارد رایزنی ها و گفت و گوهایی خوبی در سطح استان و کشور در خصوص ممنوعه کردن حضور اتباع خارجی شهرستان قشم در دستور کار قرار گرفته و پیگیری های لازم در این خصوص در حال انجام است که بتوانیم با یک طرح خوب وضعیت اتباع و مهاجرین خارجی غیر قانونی را در این شهرستان سامان ببخشیم.
محمد حسینی توضیح داد: البته این مهم نیازمند یک طرح جامع ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی است که به نظر می رسد اگر سازمان اتباع و مهاجرین خارجی برای هماهنگی و تسریع در رسیدگی به وضعیت اتباع خارجی ایجاد و شکل بگیرد می تواند در خصوص ساماندهی وضعیت آنها در کشور و به ویژه شهرستان مرزی قشم اتفاقات خوبی را رقم بزند.
رییس شورای تامین شهرستان مرزی قشم گفت: پیگیری ها و هماهنگی ها لازم را از مسوولین ارشد در خصوص ساماندهی، طرد و ممنوعه کردن حضور اتباع غیر مجاز و مهاجرین غیر قانونی در این شهرستان مرزی را در دستور کار داریم و با جدیت آن را دنبال می کنیم.
جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.