پنج شنبه ١٧ آذر ١٤٠١
اخبار > نهضت سوادآموزی قشم، آموزش مهارت فعالیت کند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧٢٧٠ 

 تاریخ:يکشنبه ٣٠ آبان ١٤٠٠ 


نهضت سوادآموزی قشم، آموزش مهارت فعالیت کند

فرماندار شهرستان قشم گفت: دوره‌های تحصیلی تکمیلی نهضت سوادآموزی قشم باید با محوریت مهارت و حرفه آموزی بر اساس ضرورت‌های شهرستان طراحی و اجرا شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در کمیته پشتیبانی نهضت سواد آموزی قشم افزود: باید حرفه‌هایی مورد توجه نهضت سوادآموزی باشد که امکان بهره‌گیری از آموزش در مسیر زندگی دواطلبان و جود داشته باشد.

او با اشاره به آمار ۹۸ درصدی سواد خواندن و نوشتن در قشم ادامه داد: باز تعریف ماموریت و آمادگی نهضت سواد آموزی برای اجرای برنامه های جدید امری ضروری است.
فرماندار قشم تصریح کرد: تسهیل‌گری شرایط برای افزایش سطح سواد جامعه هدف باید  با توجه به دغدغه و نیازهای اجتماعی آنان پیگیری شود.
دکتر نصری افزود: با همکاری دهیاران، شوراهای اسلامی و ادارات دارای جامعه هدف گسترده، پالایش آمار ۹۸ درصدی سواد در شهرستان و تطبیق آن با واقعیت انجام گیرد.

رییس کمیته سواد آموزی شهرستان قشم، ادامه داد: پس از اطمینان از تعداد بی‌سوادان مطلق، کم‌سوادان و داوطلبان تحصیلات تکمیلی بر اساس ضرورت، توانمندی و نیازهای حوزه سکونت، بسته‌های مرتبط ارائه و اجرا شود.
امام جمعه شهرستان قشم هم در این نشست گفت: اقدامات انجام شده در نظام جمهوری اسلامی برای برچیده شدن بی سوادی ارزنده و موثر بوده است.
حجت الاسلام دکتر غلامرضا حاجبی استفاده همه اقشار از تلفن همراه و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را یکی از نشانه‌های گسترش سواد و بهره‌مندی بیشتر مردم از توانایی خواندن و نوشتن بر شمرد.
دکتر حاجبی یادآوری کرد: توجه دین اسلام به علم آموزی همراه با توصیه به مهارت ورزی و همچنین تاکید به ارزش علم منتهی به عمل، باید در فعالیت های نهضت سواد آموزی مورد توجه قرار گیرد.
برای مشاهده تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید.
http://qeshm-far.ir/%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%b4%d9%85%d9%86%d9%87%d8%b6%d8%aa-%d8%b3%d9%88%d8%a7%d8%af%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%db%8c-%d9%82%d8%b4%d9%85%d8%8c-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2/


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.