پنج شنبه ٢٠ بهمن ١٤٠١
اخبار > ۶ هزار متر مکعب آب شیرین برای تامین کامل قشم نیاز است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧١٤١ 

 تاریخ:شنبه ٢٢ آبان ١٤٠٠ 


۶ هزار متر مکعب آب شیرین برای تامین کامل قشم نیاز است

فرماندار شهرستان قشم گفت: برای تامین آب مصرفی همه شهرستان، تولید ۳۰ هزار متر مکعب آب شیرین نیاز است که هم اکنون ۲۴ هزار متر مکعب در قشم تولید می‌شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: در کنار تامین این مقدار آب، اصلاح شبکه لوله کشی و آبرسانی در روستاها نیز باید اصلاح و تعمیر اساسی شود تا از هدررفت آب جلوگیری شود.
وی ادامه داد: در ابتدای دوره اول دولت سابق از نظر تولید آب و برق در قشم در نقطه صفر بودیم و هم اکنون علاوه بر آب، ۳۶۰ مگاوات برق در قشم تولید می‌شود که جزیره را از این نظر بی‌نیاز کرده است.
فرماندار قشم تصریح کرد: تا پایان سال نیز ۴۰۰ مگاوات برق به تولید این انرژی در جزیره قشم اضافه می‌شود و مازاد آن به سرزمین اصلی انتقال می‌یابد.
وی اظهار کرد: مشکلات موجود در قشم به دلیل دوگانگی مدیریتی ایجاد شده که با تعامل خوبی که در دوران مدیریت آقای درویش پور ایجاد شد، بسیاری از مسایل حل شد.
صبح امروز با حضور دبیرشورایعالی مناطق آزاد کشور، معاونان، استاندار هرمزگان، ائمه جمعه و جماعت شیعیان و اهل سنت قشم، فرماندار و فرماندهان نظامی و انتظامی، بزرگان و معتمدان جزیره قشم و جمعی از خانواده ایثارگران از خدمات ۶ ماهه علی درویش پور تقدیر شد و افشار فتح‌الهی به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد.
جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است./ ایرنا


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
ایمیل:gheshm@hormozgan.ir
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.