پنج شنبه ٢٠ بهمن ١٤٠١
اخبار > گردشگری جزیره لارک توسعه می‌یابد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧٩٣٧ 

 تاریخ:سه شنبه ٢١ دی ١٤٠٠ 


گردشگری جزیره لارک توسعه می‌یابد

فرماندار شهرستان قشم بر اهمیت تامین اعتبار کمپ‌های اقامتی در جزیره لارک به عنوان نیاز توسعه گردشگری این جزیر تاکید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، محمد محمد حسینی در حاشیه بازدید از فعالیت‌های عمرانی جزیره لارک، اظهار داشت: فعالیت‌های عمرانی در لارک همانند ساخت کمپ‌های اقامتی و رینگ دور جزیره باید با دقت و سرعت بیشتری انجام شود.

او ادامه داد: جذب گردشگر در شهرستان تنها به ظرفیت‌های جزیره قشم مربوط نمی‌شود و گردشگران علاقمند هستند در سفر به این شهرستان، از ظرفیت‌های خوب گردشگری در جزایر لارک و هنگام به ویژه در نیمه دوم هر سال که فصل گردشگری محسوب می‌شود، هم استفاده کنند.

فرماندار شهرستان قشم بر تکمیل رینگ 12کیلومتر باقی مانده رینگ دور جزیره و همچنین 9کمپ اقامتی تاکید کرد.

محمد حسینی افزود: فرمانداری قشم به عنوان نماینده دولت از اتمام رینگ دور جزیره و تکمیل زیر ساخت‌های گردشگری در لارک و هر آنچه که موجب عمران، رونق گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار شود، حمایت می‌کند.

شایان ذکر است؛ در این سفر دهیار لارک با ‌ارائه گزارشی به فرماندار شهرستان قشم، اعلام کرد: دهیاری 8 کمپ کپری به ارزش 7 میلیارد ریال، همچنین 8 کلبه و آلاچیق و یک سالن غذا خوری، یک آشپزخانه عمومی و دو چشمه سرویس بهداشتی عمومی جمعاً با اعتبار 27 میلیارد ریال ساخته است.

محمد ماهیگیر ادامه داد: 9 کمپ با سازه تلفیقی چوب و سیمان هم با اعتبار 30 میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی 40 درصد در حال احداث است
در ابتدای ورود فرماندار قشم به جزیره لارک که با حضور محمد جهین بخشدار مرکزی انجام شد بر مزار دو شهید گمنام آرام گرفته در این جزیره، حاضر و ضمن ادای احترام به روان این دو شاهد آسمانی فاتحه خواند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
ایمیل:gheshm@hormozgan.ir
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

 

شهرستان قشم

جزیه قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگرترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1491كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 6 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا-طبل-رمکان-لافت) و 3 بخش به نام هاي (مرکزی–شهاب – حرا) مي باشد.